myrta, co se s ní děje?



host - 138.102 (?)
8.10.2008 8:00

Dobře, udělám něco se zálivkou. Do září jsem ji zalévala dostatečně, aby zemina byla stále vlhká, mám ji na kamíncích, ve vodě určitě nikdy nestála, prosperovala. Teď jsem to chtěla trochu omezit (jako u ostatních mých květin, u kterých toto platí), tak asi bude potřebovat stejné zalévání, no, asi jsem ji vysušila já. Sestříhám a uvidím. Děkuju za rady. Zuzka. 

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 154.245 (?), 7.10.2008 16:19, zobrazeno: 10949x

Dobrý den. Letos na jaře jsem si koupila myrtu, mám ji v jižním pokoji, na nejslunnějším místě, dařilo se jí báječně do minulého týdne - najednou 2/3 z ní jakoby seschly, lístky stále pevně drží na stonku, jsou zelené, ale zkroucené, suché. Je to normální? Nemám s myrtou zkušenosti, třeba je tohle běžné. Prosím, poraďte mi. Děkuji. Zuzka.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 67.226 (?), 7.10.2008 16:59

Rozhodně to běžné není a z vašeho kusého popisu lze jen tipovat, že myrtu málo nebo hodně zaléváte. A jak znám lidi, většinou dělají to druhé. Už jen váš dotaz vzbuzuje podezření, že kdybyste ji málo zalévala, příčinu byste tušila. Některým květinám stačí několikadenní postoj s nohama ve vodě a je konec, návrat k životu je často beznadějný. Pitný režim znamená u květin zalévat raději míň.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 7.10.2008 17:21

Zuzko, bude to určitě zálivkou. Strčte do země v květináči prst a ucítíte buď sucho, nebo mokro. Podle toho musíte sama poznat, v jakém je stavu – jestli víc zalévat, nebo méně. Ale všeobecně má myrta ráda hodně vody. Na zimu by měla mít teplotu okolo 7 až 10 °C. A přes zimu jen málo zalévat. Nyní můžete udělat to, že jí sestříháte všechna ta oschlá místa. A opravdu se toho nebojte - na jaře znova obrazí. Na jaře jí můžete dát ven a začít přihnojovat organickým hnojivem - stačí jednou za měsíc. Když je v létě velké horko, tak má ráda rosení a neměla by jí vůbec vyschnout zemina. Zdraví Vás Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 138.102 (?), 8.10.2008 8:00

Dobře, udělám něco se zálivkou. Do září jsem ji zalévala dostatečně, aby zemina byla stále vlhká, mám ji na kamíncích, ve vodě určitě nikdy nestála, prosperovala. Teď jsem to chtěla trochu omezit (jako u ostatních mých květin, u kterých toto platí), tak asi bude potřebovat stejné zalévání, no, asi jsem ji vysušila já. Sestříhám a uvidím. Děkuju za rady. Zuzka. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.138 (?), 14.12.2008 9:12

Myrta roste nejlépe na východním okně. Pokud ji máte na jihu, roste rychle a výhonky nejsou příliš silné a jsou proto mnohem citlivější na nedostatek vláhy. Myrta v chladnu a přiměřeném osvětlení zvládne zálivku jednou týdně. Suché větvičky bych ostříhala a zkuste přesunout myrtu jinam Přímé slunce podle mých zkušeností není ideální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika