Dracena Marginata



Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?)
18.2.2017 13:38

Na suchomilnější rostliny je dobré (i do tohoto substrátu z Hornbachu) přidat ještě hodně písku, perlitu nebo drobného kezamzitu. Jak se můžete ve složení substrátu dočíst, jedná se o rašelinový substrát a kromě jiných složek obsahuje i bentonit (což je v podstatě mletý jíl) pro udržení vlhkosti.

V zimním období při nižší intenzitě světla rostliny vodu skoro nepotřebuje. V plastovém květináči může vlhkost v substrátu vydržet i několik měsíců.  Proto je vhodné zakoupenou rostlinu vždy co nejdříve přesadit do vyzkoušeného substrátu.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 160.145 (?), 18.2.2017 12:41, zobrazeno: 2847x

Dobrý den, asi v polovině listopadu jsem koupila v Hornbachu vzrostlou Dracenu (Marginata). Má 5 kmínků různých délek. Postavila jsem ji k oknu na světlo do obýváku. Vypadala do vánoc dobře, ale v polovině ledna začaly žloutnout listy. Zalévala jsem mámo (asi 1x za 3 týdny), ale i po 3 týdnech se mi zemina zdála být pořád vlhká. Teď už se žloutnutí urychlilo tak, že každý den sundám asi 8 listů a žloutnutí rychle pokračuje a celá rostlina vypadá zvadle... Myslela jsem si, že zemina je pouze přepravní substrát, tak jsem se dnes rozhodla Dracenu přesadit. Po vyklopení z květináče byla zemina na povrchu sušší, ale dole byla hodně mokrá (ve vodě ale nikdy nestála), a některé kořínky byly uhnilé, což bylo asi způsobeno dlouhodobým mokrem zeminy. Akorát nechápu, jak může zůstat i po 3 týdnech zemina stále mokrá. Jeden, ten nejkratší kmínek, jsem musela vyhodit, protože byl úplně měkký a uhnilý. Tak že jsem uhnilé kořínky odstříhala a přesadila do nové zeminy, která je jen mírně vlhká, drobivá (speciální zemina pro palmy a zelené rostliny). Mám ji hned zalít, nebo raději nezalévat? Nebo ji mám zalít až tak za 14 dní? Ještě podotýkám, že v původním květináči nebyla vůbec žádná drenáž, tak že jsem ji tam dala...

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.2.2017 13:38

Na suchomilnější rostliny je dobré (i do tohoto substrátu z Hornbachu) přidat ještě hodně písku, perlitu nebo drobného kezamzitu. Jak se můžete ve složení substrátu dočíst, jedná se o rašelinový substrát a kromě jiných složek obsahuje i bentonit (což je v podstatě mletý jíl) pro udržení vlhkosti.

V zimním období při nižší intenzitě světla rostliny vodu skoro nepotřebuje. V plastovém květináči může vlhkost v substrátu vydržet i několik měsíců.  Proto je vhodné zakoupenou rostlinu vždy co nejdříve přesadit do vyzkoušeného substrátu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 160.145 (?), 18.2.2017 14:00

Já jsem do toho substrátu žádný písek nepřidávala, když je to substrát pro palmy... Jde mi o to, jesli mám hned po přesazení kytku zalít, nebo raději nechat pár dní tak, jak to je...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Beny2 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (759) - 150.232 (?), 18.2.2017 15:14

Určitě nějakou dobu nezalévat.

Snažím se vám poradit, že používat tento substrát bez úpravy není nejlepší řešení. Drží pak dlouho vlhko. I pro většinu palem míchám substrát (Pro palmy a zelené rostliny) s nějakým odlehčovacím materiálem skoro 1:1. Substrát bez úpravy nepoužívám ani na vlhkomilné rostliny (vždy přidám minimálně trochu perlitu).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika