Žloutnutí malých plodů roubovaných okurek ve foliáku



Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?)
18.6.2010 18:59
Paní nepsala, že občas. Psala, že okurky žloutnou a chtěla vědět proč. Rada byla o tom, aby nežloutly vůbec, což je důležité teď, kdy je vzácná každá vlastní okurka. MH
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
Šárka189 - (6) - 129.125 (?), 17.6.2010 21:40, zobrazeno: 55042x

Prosím o radu.Mám ve foliáku dvě roubované salátové okurky, které jsou vitální, mohutné mají poměrně dost květů, ale při velikosti plodu asi tak 6-8 cm začnou buď u špičky či stopky žlotnout. Zalévám vlažnou vodou, nejsou přeschlé, hnojím granulovým hnojivem na plodovou zeleninu, žádné škudce nemají.Nevíte, nemáte někdo zkušenost, co jim může být, nebo kde dělám chybu? Mnohokrát děkuji za jakoukoliv radu.Šárka

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 141.212 (?), 17.6.2010 21:52

všechny nebo většina nebo jen část?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 13:21
I u roubovaných okurek je třeba vylamovat postranní výhony podle určitých schémat. Rostlina neutáhne množství rostoucích výhonů i tvorbu plodů. Píšete, že rostliny jsou bujné, možná jsou přehnojené, rostou do hmoty, proto plůdky usychají.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Šárka189 - (6) - 129.125 (?), 18.6.2010 17:07

Okurky jsou bujné, ale ne zdaleka, jako jsem viděla na některých fotografiích ostatních pěstitelů zde uveřejněných. Můžete mi, prosím poradit s vylamováním.Někde jsem četla, že se okurkám jejich postranní šlahouny nevylamují. Ty zažloutlé plody jsem vylámala, nové " zatím " rostou v pohodě. Tak uvidím další vývoj.Moc děkuji za rady.Jinak zažloutly všechny první plody. Ven jsem dala nakladačky na černou netkanou textilii, ty jsou zatím v pořádku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 17:50
My první plody do výšky 40 cm rostliny vylamujeme. Dál postupujeme zhruba podle schématu, které si najdete na googlu "intenzívní pěstování okurek". Píše se tam sice, že daný způsob není vhodný pro např. Saladin, což je nejčastěji prodávaná odrůda, ale jde vpodstatě jen o návod, jak přibližně postupovat, aby rostlina násadu udržela. Pro zahrádkáře to nemusí být dogma. Popis vypadá složitě, ale není. Navíc, jestliže teď už nové okurečky rostou, rostlina je zatím udrží. Pak jejich počet redukujte, abyste měla stále dost, ale aby okurky nereagovaly vynecháním. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 226.173 (?), 18.6.2010 18:10

ad vylamování a redukce u roubovaných okurek:

sám pěstuji několik let roubované okurky Saladin, u nich se NIC nevylamuje a NIC neredukuje, je to zbytečná práce... občas nějaký plod zežloutne, ale to je při správné péči (hnojivo, závlaha, atd...) tak všechno...

samozřejmě pokud máte okurek až moc a nikdo už je nechce, tak pak si nějaké výhony zredukujte, ale to už je jen vaše osobní rozhodnutí a není to nutné!

roubovaná okurka Saladin je právě na tohle vhodná, nic neřešíte...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 18.6.2010 18:59
Paní nepsala, že občas. Psala, že okurky žloutnou a chtěla vědět proč. Rada byla o tom, aby nežloutly vůbec, což je důležité teď, kdy je vzácná každá vlastní okurka. MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 147.108 (?), 18.6.2010 19:55

Mě toto dělají všechny okurky ve skleníku, nakládačky i salátovky. Nakládačky často než začnou rodit, žloutnou třeba 14 dnů, tři týdny. Jsem z toho nervózní, ale zatím jsem nezjistil, co to způsobuje. Salátovky to dělají méně, spíše až v plné plodnosti a to považuju za normální.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 18.6.2010 20:12
Já se už ničemu nedivím.
Žloutnutí ve skleníku - včera
Žloutnutí ve skleníku - včera
Žloutnutí ve skleníku - dnes
Žloutnutí ve skleníku - dnes
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 158.26 (?), 18.6.2010 21:36

a zítra a v sobotu večer a v neděli ráno...

Tak Vám, Mirku, okurky určitě neuschnou... :-)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika