Zerou indicti bezci mandelinky z brambor?



Stránky: 1,  2,  3   
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?) 
29.6.2015 7:00, zobrazeno: 11736x

Dobry den, zajimalo by me, jestli indicti bezci zerou mandelinky. Mam je dnes dovest a chci postrikat mandelinky spintorem. Je to sice bio, ale je tam OL. Tak aby jim to neublizilo... A nezlikviduji zahradku? Mate zkusenosti? Dekuji za rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?), 29.6.2015 12:28

Chovatel, od něhož má ty své něco přes měsíc, říká, že ano a to dokonale. Potíž je ale těm mým vysvětlit, aby k těm bramborám vůbec přišli. Co je dál než asi 10-20 metrů je pro ně velký výlet. Rozšiřování jejich působnosti po zahradě probíhá u mě asi tak s přísrůstkem +5 m2 za den. Zahrádku podle mě nelikvidují a zatím jsem jim znepřístupnil jen jezírko, kde jsou čolci, jinak mohou všude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 0.146 (?), 29.6.2015 13:12

kamaradovi dvoulete kachničky mandelinku likvidují ja mam dvouměsíční opeřené tři kačenky prohlížejí travičku hlavně po dešti pak sedí u dratěnky a pozorují husy nikdy se nestalo že by něco zlikvidovaly na zahoncích se zeleninou o vykendu jsem jim přinezl kamarada asi čtyřměsíčního fešáka tak jsou zavřeny aby si na sebe zvikly tak se borec před těma holkama předvádí

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 29.6.2015 13:28

Vysvětlíte jim to tak, že krmítko a napaječku dáte poblíž místa, které chcete mít ohlídané. Do krmítka jim dáte pár mandelin jako vzorek. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?), 29.6.2015 14:54

Děkuji. Ano, to krmení s vodou dávám do míst, kde si přeji jejich ostrahu a funguje to celkem dobře. Jen ty brambory jsou zatím asi příliš daleko, asi 40 metrů a na tuto tůru se mi je nepodařilo nasměrovat. Myslím, že asi pomůže postupné přibližování. Ten vzorek mandelinek do misky zkusím, zatím jsem jim pár hodil před ně a nebyly asi spatřeny. Po předhozeném slimákovi jdou jako diví. Problém je v tom, že v poslední době najdu tak 1000 zhruba milimetrových larev na jednoho dospělce a často žádného. Ale zkusím i larvy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.6.2015 22:29

A kdy myslite, ze uz muzou samostatne zrat slimaky, aniz bych se bala, ze se zadusi. Ted maji 2 mesice. Staly me 250 kazde, tak o ne nechci prijit... chapete...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 29.6.2015 22:39

Dekuji vsem za odpovedi, poradili jste. Zitra zadelam diry v plote a pustim je ven. Majitelka tvrdila, ze se rozbehnou vsude. Znama zase rikala, ze ji se take moc nehnou z mista, tak uvidime, kde bude pravda v mem pripade. Moyna zalezi na charakteru (-:

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.113 (?), 29.6.2015 22:52

Do volného prostoru, kde mohou lovit, jsem je pustil asi ve 2,5 mesících. Hlavně je důležitá nějaká nádoba s vodou, kterých jsem rozmístil po zahradě asi 5 a hlídám, aby tam voda byla a byla pokud možno čistá. U většiny měním vodu denně. Do jiné misky občas sypu granule Kachna2.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
eva.neuwirthova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (345) - 147.46 (?), 30.6.2015 21:48

Tak jsem je nakonec pustila jen do vybehu se slepicemi. Silene se boji a drzi se vice mene podel plotu. Maji 2 mesice. Ale slimaky dnes skoro nezrali, mozna jsem je prekrmila srotem. Granule davat nechci. planuji srot, brambory s vodou a rozmacene rohliky a chleba. Kolik davate zradla, aby nebyly prezrane a pustily se do slimaku. Meli je pod nohame, ale skoro si jich nevsimli...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 9.135 (?), 30.6.2015 21:54

Káčata nejsou lawn mover, aby se zmáčklo tlačítko a začala rejdit po slimejších. Zvířata jsou ve stresu, musí si zvyknout na prostředí a zklidnit se. Moc chvátáte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika