Zasychání poupat dýní



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3245) - 173.17 (?) 
30.7.2015 9:12

Mohou to být špatná semena vzniklá z mezidruhového křížení. Takováto semena vytvoří rostlinu, ale nejsou schopny vytvořit plod (dále se rozmnožovat). Je třeba prověřit zdroj semen.

                           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
ivan z okénka - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (800) - 184.133 (?), 30.7.2015 9:55

Já bych zkusil Kristalon plod a květ, nebo raději Kristalon Gold, či Floran na list. Doplnit vápník stejnou cestou. Samčí květ má jiné potřeby živin než samičí. Ten plod se vyvinul když bylo horko a sucho, nebo chladněji vlhčeji? To u různých odrůd též může hrát roli. Hokaida jsou v růstu i hledání živin, v odolnosti chorobám, přizpůsobení podmínkám lepší, jsou plastičtější. Mohla by to být i plíseň šedá nebo jiná houbová choroba.    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
jsk - (16) - 4.134 (?), 6.8.2015 16:48

Tak jsem to i vyfotil, aby bylo zřejmé, že to dělá ještě poupě před rozkvetením. Tohle poupátko má tak 1/3 velikost květu před rozkvetením a už hyne.

Jinak nevím, možná je to tím vedrem??? Minulý týden, když bylo trochu snesitelněji, tak dva další samičí květy zvládly rozkvést, čímž se mi počet uzrávajících dýní ztrojnásobil. Teď jsou vedra zpátky a jsem tam, kde jsem byl předtím. Zasychá to ještě ve stádiu poupěte.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 6.8.2015 17:40

Kdo jen trošku můžete, zalejte důkladně taky půdu pod-okolo šlahounů, dejte na mírně vyvýšená osluněná místa pítka pro opyl.hmyz. Jsou to maličkosti, které rozhodují o úspěchu. S.P.,Ch. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika