Zálivka rajčat a paprik



host - 145.210 (?)
28.6.2007 20:09
Ještě jsem chtěla napsat, kdo pěstuje tolik rajčat jako já...každý rok to trošku přeženu, tak mi poradili, když na konci sezóny zbyde hodně zelených zdravých rajčat, tak je otrhat a nevymýšlet různé čalamády, ale naskládat je do hliněného hrnce (to na kvašení zelí) nebo smaltovaného kbelíku, zakrýt pytlem a jednou týdně přebrat scvrklá rajčata...prý jich moc není a až do vánoc je přísun krásných červených rajčat. Nevěřila jsem tomu, ale opravdu jsem je chutnala...výborné, jako od sluníčka. M.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
               
host - 145.210 (?), 28.6.2007 19:42
Dávám 1,5 litrové, nebo 2 litrové lahve s klasickým malým víčkem. To víčko odšroubuju a opravdu zapěchuji do hlíny. Když mám pocit, že to rychle vyteče do hlíny...jsou tam zanořené do půlky, tak ještě nasypu hlínu do PET lahve. Všichni sousedi se mi smáli, jaký to mám zavlažovací systém, že to určitě nemůže vyjít. Tak teď mám nejhezčí rajčata v kolonii:-))) A hlavně odjedu i na dovolenou, nebo prodloužené víkendy a opravdu stačí zalít dle potřeby...u mě to je i jednou...dvakrát do týdne dle počasí. Teď pořád prší, takže PET lahve jsou pořád plné a nemusím se o nic starat. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 145.210 (?), 28.6.2007 20:09
Ještě jsem chtěla napsat, kdo pěstuje tolik rajčat jako já...každý rok to trošku přeženu, tak mi poradili, když na konci sezóny zbyde hodně zelených zdravých rajčat, tak je otrhat a nevymýšlet různé čalamády, ale naskládat je do hliněného hrnce (to na kvašení zelí) nebo smaltovaného kbelíku, zakrýt pytlem a jednou týdně přebrat scvrklá rajčata...prý jich moc není a až do vánoc je přísun krásných červených rajčat. Nevěřila jsem tomu, ale opravdu jsem je chutnala...výborné, jako od sluníčka. M.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 204.208 (?), 30.6.2007 0:03
To se mi zdá, že je to moc práce. Já to dělám tak, že všechna zelená rajčata odšmiknu i s keříkem a pověsím na trám do garáže, kde je asi tak 10 °C a trochu příšeří. Pomalu tam dozrávají a jen otrhávám ta červená. Také nám takto vydrží až do Vánoc a jsou moc dobrá.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 74.254 (?), 15.3.2009 19:00

Myslím si, že ten který ví a zná by mohl poradit nezkušeným.Ne všichni lidé umí všechno a posmívat se tomu, ktero se chce něco dozvědět není OK.Pokud jde o zalévání nelze podle mého názoru dát jednoznačnou radu.Já zalévám rajčata i papriky ke kořenům - kmínkům. Déšť ale namočí všechno a prší-li často rostlina potřebuje ochranu proti plísním.Ve skleníku jde o jiný režim - větší teploty a tím větší vypařování z listu.Proto je nutné vhodné zastínění skel.(nátěr - rohože). Jinak i po zalití se vypaří více, než stačí rostlina přivést do listu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 204.253 (?), 29.11.2009 18:18

To je sice šikovné, ale já mám ve skleníku pod rajčaty do široka propletence kořínku, které roctlinu vyživují.Vám stačí zalévat jenom kořen.Chtěl bych vidět tu Vaší urodu.Luděk.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 50.1 (?), 17.8.2007 1:21

Zavlažuji pomocí rozpůlených pet lahví /hrdlem ke kořenům/ již několik let a výsledky jsou skvělé. Plevele minimálně. Dá se takto dobře přihnojovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 74.174 (?), 22.2.2008 1:45

Papriky pěstuji na černé prodyšné folii, nezalévám každý den ale podle potřeby. Máme na zahradě studnu a tak když potřebuji zalét papriky prostě tam pustím vodu přímo z hadice a to tolik že papriky doslova plavou. Díky tomu, že jsou na folii nedochází k odplavování zeminy  od kořenů a navíc zemina zůstává dlouho vlhká. Nevím přesně kolik dní, ale zhruba tak 5 dní.  Pokud člověk chodí do práce  tak musí uvažovat co dá míň práce, aby se nestal otrokem. Kdybych neměla studnu, asi bych zálévala každý  den a menším množstvím, rovněž pokud nepěstujete papriky na folii musíte zalévat opatrně, aby se neodplavila zemina od kořenů, takže hadicí by to nešlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 178.246 (?), 12.5.2008 13:24

Dobrý den, a nezkoušeli jste náhodou někdo nasadit papriky do propíchané petky? u kořenů má teploučko, bez průvanu a zalevat taky do petky takze ma i vody dost.Vyděla jsem to u nekoho a tak to chci vyzkoušet. poraďte.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 158.28 (?), 20.3.2009 23:15

Již mnoho let pěstuji rajčata v tzv. klimatizačních buňkách, které se objevily v prodeji cca před 20-ti lety.  Základem jsou 4 kovové trubky (pův.plastové), na něž se nasadí plechové víko s otvory, kterými odtéká zálivka ke kořenům rajčat - u každé trubky je 1 sazenice. Přes trubky se navléká igelit.pytel, který rostliny zpočátku chrání a vytváří mikroklima, v němž dobře prospívají. Když se oteplí, igelit shrnu cca do 1/3.Jakmile rostliny dorostou pod horní plechové víko, zastrčím do trubek ocelovou kulatinu cca 2m dlouhou, ke které rajčata zaštipovaná na 1 výhon přivazuji. V době vegetace přihnojuji cereritem (přidávám jej do zálivky). Každoročně sklízím z každé buňky kolem 15-20 kg rajčat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 40.135 (?), 3.8.2010 7:40

Také jsem to tak letos udělala a jsem velice spokojena. Nemám tam víčko, voda možná proteče rychle, ale je přímo u kořenů, neteče po povrchu záhonu pryč. Šetří to čas i vodu. Zalévání jde rychle, můžu použít velkou konev, každá rostlina má přesnou dávku a nemusím se bát ztrát vody a odnášení zeminy ze záhonu pryč. Totéž mám u cuket a ty na to reagují ještě lépe. Možná to zkusím někdy s víčkem a dírkami ve stěně lahve pro pomalejší vsakování, ale opravdu to funguje i tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika