Zálivka rajčat a paprik



Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?)
3.8.2010 8:47

jj, to znám, soused to taky zkoušel... loni měl úúúplně všechny rajčata popraskaný :(bylo sucho a pak zapršelo... nezlenivělá rajčata nasála takové maximum vody, že komplet všechna popraskala...

letos už zase zalévá :)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
         
host - 235.249 (?), 2.12.2009 0:49

A jakou jinou odpověď byste čekal? Jako zalívat tolik vody tak a tak často? To je přeci nesmysl, záleží i na podnebí a počasí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 146.129 (?), 7.1.2010 18:24
a tak mi ty vase zalivky nedali... jsem asi vtipna,,,ze se muzu zdrzovat piplackou po sezone a vybirat kamirky z pudy ale ja obcas zkousim blazniny..a tak jsem mela u par sazenic rajcat posypane oblazky kaminku neco podobneho jako kdyz mam doma v kytkach na zemine drceny mramor na udrzovani vlhokosti,,,stacilo mi zalivat jednou tydne,,vypadali ty rajcata k svetu-.a ty co byli bez tem jsem obcas podle pocasi davala vodu 2x tydne...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
jirilan - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (802) - 39.220 (?), 2.8.2010 23:01

Takhle zalévám rajčata a papriky. Využívám mírného sklonu zahrady a zalévám odstátou vodou z 1000 litrové nádrže.

Bez názvu
Bez názvu
vstup vody
vstup vody
pohled z druhé strany
pohled z druhé strany
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 166.45 (?), 3.8.2010 8:31

Přidám jeden kacířský názor: nezalévám. Letos i přes ta vedra ode mne rostliny nedostaly ani kapku vody. Kdysi dávno jsem na tomto fóru nebo někde jinde četl, že při zálivce rostliny "zleniví", nesnaží se hledat vodu a nevytváří bohatý kořenový bal. A tak se tím řídím, zatím mně ani jedna rostlina neuschla. Možná má někdo při zálivce rajčata větší, ale mně ta moje stačí a na podzim je odměnou bohatá úroda.      I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 99.3 (?), 3.8.2010 8:47

jj, to znám, soused to taky zkoušel... loni měl úúúplně všechny rajčata popraskaný :(bylo sucho a pak zapršelo... nezlenivělá rajčata nasála takové maximum vody, že komplet všechna popraskala...

letos už zase zalévá :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.238 (?), 3.8.2010 9:37

ok, da sa aj takto, ale pomozme rajcinam foliou alebo dobrou vrstvou mulcu. Praskanie je velke riziko. Pri takychto vykyvoch pocasia je sposob bez zalievky odsudeny na neuspech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 166.45 (?), 3.8.2010 18:37

Bohužel, nesouhlasím. Praskání není tak katastrofické, sem tam nějaké je načaté. Ale dá se konzumovat. Ostatně jde o diskusi, třeba se vyjádří jiní. Ale v žádném případě nejde o odsouzení k neúspěchu!!! Ještě jsem sem nevkládal fotky, ale pokusím se.    I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 3.8.2010 19:07
Rajčata mi praskají jen po větších deštích, jak která odrůda. Nemám s vodou problém a tak zalívám průběžně a je mi jedno zda jsou rajčata líná. Z mé zkušenosti z mnohaletého pěstování rajčat - pokud nezalívám jsou rajčata o mnoho více náchylná na praskání (velký šok sucho-mokro). Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 217.135 (?), 3.8.2010 22:13

OK, len myslene ze je lepsie zalievat v tych 35 st teplach ked dlho nepoprsi. Inak rajciny but ovadnu alebo pri dazdi dostanu sok a prasknu. Ine to je ak je rozumne pocasie s vyrovnanymi teplotami a kratkymi obdobiami tepla a zrazok.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 16.16 (?), 7.8.2010 19:33

Pěstujeme mnoho let rajčata a to vždy asi 15-20 odrůd a zjistili jsme, že větší vliv na praskání než zálivka má výběr odrůdy. Např. odrůdy Pedro, Robin nebo Spencer snesou téměř jakékoliv zalévání nebo nezalévání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika