Ulehla vyklicena rajcata



vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?)
14.3.2013 20:11

Průser může být i ten pařníček. Z roubování rajčat vím,  že takové mikroklima je ideální pro choroby.Takže se přikláním k houbové chorobě

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 5.149 (?), 14.3.2013 13:56

Asi je to o tom, že sazeničky se nepovedly. Nic Vám nebrání, abyste se je pokusil zachránit, ale já bych doporučil vyset si novou várku semen třeba jen do kelímku. Času je dost. Já preferuji tento způsob: Na zalitý substrát (v kelímku, pařeništi- jedno kde), nasypu na povrch semínka (nechám je viditelná). Výsevní nádobu zakryji (čímkoliv- může být i neprůhledné) nebo uzavřu aby tam byla vysoká vzdušná vlhkost (cca 90 °C). Dám někam, kde mám v místnosti teplotu 24- 25°C.Denně kontroluji, jestli semínka již začala klíčit. Když převážná část semínek má již vyrostlý klíček (ev.vlasové kořínky) zasypu semena 0,5 cm jemnou zeminou. Takto ošetřené přesunu na parapet do místnosti kde mám 18 °C. Proč to píšu? Zkuste si to, již s ohledem na pěstování v příštích letech. Můžete také porovnat se zachráněnými rostlinkami. Pro ilustraci přikládám obrázek rostlinek rajčat, které jsem vyséval 1.3. a včera pikýroval (konkrétrně Start, Brandywine Red, Purple Russian Plum). 

sazenice
sazenice
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 14.3.2013 19:08

Purple Rusian Plum mám letos taky. Máte s ním už zkušenosti já ho budu set letos poprvé, dostala jsem ho výměnou za cibule lilií pouze s informací, že je to nějaké tyčkové.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 5.149 (?), 14.3.2013 19:53

Také ho mám poprvé. Ať nám chutná.

                      Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vocho67 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (117) - 228.173 (?), 14.3.2013 20:11

Průser může být i ten pařníček. Z roubování rajčat vím,  že takové mikroklima je ideální pro choroby.Takže se přikláním k houbové chorobě

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 128.170 (?), 15.3.2013 5:34

Asi to sem úplně nepatří, ale kromě toho, že v loňské a letošním roce mám dosud nepoznané problémy s kupovanými výsevními substráty (kromě toho, že semenáče nerostou, křiví se, až po něco jako mutace listů rajčat a paprik) zaznamenal jsem velkou část semenáčů rajčat, paprik, lilků u nichž se neuvolní zbytek semena. Co s tím, někdy to jde stáhnout, většinou semenáč zničím a při ceně semen a časovén ztrátě mě to už pěkně štve...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 228.133 (?), 15.3.2013 7:03

Diky vam vsem za rady a postrehy. Pro sichr jsem si nechal naklicit par novych. Pekny den vsem. Jirka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 15.3.2013 8:08

Pomooooc... mě začal padat lilek jak hrušky sad, jdu do města jestli mají Pevicur ale pochybuji... nejspíš bude na objednávku ve středu a to už mě asi nic z lilku nezůstane. Mám doma Merpan ale píší "padání klíčících rostlin - zálivka plošná před výsevem", můžu tím zalít měsíční rostlinky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Michal. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (711) - 8.42 (?), 15.3.2013 8:44

Chybu neuděláte, působit by měl i tak. Můžete také použít Proplant.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3262) - 5.149 (?), 15.3.2013 9:11

Paní Renato, vím, že můj dotaz je trochu mimo, ale. Budete zkoušet ty padlé rostlinky znovu zakořenit jako rajčata? Zajímal by mne výsledek.

                           Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 15.3.2013 9:40

Už nemám co, vyhodila jsem je s ranní várkou zbytků na kompost, nevím jestli by to šlo... jsou to prckové s jedním pravým listem a naprosto gumovým stonkem. Dneska zbytek přepikýruju do kelímků (vyblbnu se s hlínou v mikrovlnce) a zaliju je když seženu Previkurem, nebo Merpanem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Kouří do místnosti29.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.5.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika