Tykev muškátová



host - 250.1 (?) 
14.9.2012 16:21, zobrazeno: 13087x

dobrý den,

chci se zeptat zda někdo máte zkušenosti s pěstováním této tykve. Jak se ji v našich podmínkách daří, zda je náročná na pěstování a kolik cca plodů a jaké velikosti vyroste na jedné rostlině a zda můžu z vypěstované tykve vybrat semínka a vyroste mi další rok zase ta stejná tykev muškátová a né nějaký kříženec cukety a tykve :)  Omlouvám se za blbé dotazy, ale jsem mladá, začínající pěstitelka :D chci si co nejvíce surovin vypěstovat sama doma, jelikož mám malé dítě a myslím, že domácí zeleninka bude pro něj to nej. Děkuji moc za cené rady a za trpělivost :)

Monika

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.9.2012 19:49

Mila Moniko, tykev muskatova je nejlepsi z cele rodiny tykvi, nejen, ze ma nejvyraznejsi chut, ale take nejdele vydrzi na zimu.  Co se tyce naroku - ze vsech tykvi je nejvice narocna na teplo, chce to si vybrat odrudu s kratkou veget.dobou. Plodnost a velikost zalezi na odrude, muzete mit pul kilove, ale take 50kg. Semena brat nemuzete-nebot se tykve navzajem krizi-i s okrasnymi nebo od souseda s jakoukoliv jinou tykvi, i cukety...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 250.1 (?), 14.9.2012 20:03

děkuji moc za odpověď :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.64 (?), 14.9.2012 20:49
letos jsem ji pestovala, a na jedne rostline mam cca 10 plodu, vcelku velikych. jsme 370 metru nad morem, stredni cechy. pro srovnani - pestuji tady i hokaido, a tam mam na jedne rostline tak 3-4 plody.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 14.9.2012 21:08

mnozstvi je hodne odvisle podle moznosti zalevani a take na vlhci lokalite, jestlize zalevate, budete mit vice plodu, rostliny,,nasuchu´´ daji mene plodu, ale zas budou urcite plody vyzralejsi a vyraznejsi - rostlina prece jen zasobuje mene plodu - to same je jako u hroznu - vice hroznu, mene cukernatosti...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?), 23.9.2012 16:06

Letos jsem měla konečně Lungo di Napoli, Butternut a ještě Black Futsu, které ale bohužel nedozrají./Hokkaido mám taky/ Lungo jsou spíš na sladko, ale naprosto senzační na kompoty.Mám celkem 5 cca 20kg kousků, uvidíme,jak dllouho vydrží v zimě, zatím se ještě povalují na poli. Chutnají jako nedozrálý žlutý meloun, ale voní tropicky úžasně.

Už se začínám připravovat na příští rok, projíždím weby a hledám oranžové, žebernaté,ošklive zvenku, nádherné zevnitř.Rodina si už zvyká na kaše a polévky, pečené to jíme už leta.  Joj, to doba nakupování semínek se blíží.Jednou jsou hlavní lilky, ty ale zahájily samovýsevy!! jako rajčata, tak mě přestaly bavit.Pak papriky-letos jsem koupila v Hypernově a ještě syrové zasela a jsou obrovské, šťavnaté a je jich příliš.Takže už taky jen s rozumem.

Poraďte, jestli máte vyzkoušenou nějakou zvláštní, nejlépe muškátovou a jinou příchutí než oříšek a meloun. Díky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 24.9.2012 6:52

Letos mam dost muskatovek, avsak chut se zjisti az behem zimy pri degustaci :)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?0:08
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika