Sklizeň rajčat 2013



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?) 
17.6.2013 19:32

Úžasná produktivita, jedno rajče na jeden vijan indecision! Dnes bylo krásných 33°Jaromíra, doufám že se to pohne a dožene tu mrzkou zimu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 17.6.2013 19:41

Mně se krásně zazelenala a i papriky, vše venku. Ale letos to bude hodně opožděné. Dal jsem jim trošičku ledku a paprikám větší trošičku, na zahřátí. A zalévat a zalévat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.6.2013 19:46

Koupil jsem dnes granulovaný kravský hnůj a za chvíli ho zapracuji do květináčů s rajčaty, ať se zelenají.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 170.228 (?), 17.6.2013 20:25

...a vršky rajčat se začnou kroutit laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 17.6.2013 21:15

Lepšie jeden plod na jednom vijane, ako nič, je polovica júna.

Mne dnes ráno dozrel červený plod súdkovitej odrody, jediná, ktorú neviem, ako sa volá. Stupické je v tesnom závese a rovnako je na tom Perun.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 17.6.2013 21:36

ach jo... vy se všichni máte, mě to zatím jen kvete/ rajské/ ,a něco ještě ani ne.Akorát snad venku mám pár kozích rohů, a ve foliáku jednu papričku.Rajčata sou na tom zpoždění hůř než papriky, ale aspoń sou pěkné, papriky sou jinak ubohé celkově, už sem stříkala i proti mšici a svilušce, a zatím nic moc účinek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 17.6.2013 21:44

...i to je možné, to by byl průšvih.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jamieee - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (622) - 170.228 (?), 17.6.2013 22:04

na Mirka nekoukejte, např. u mne v Polabí standardně rajčata zatím jen kvetou, do plodů to má ještě daleko wink

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
andydul - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (77) - 154.236 (?), 18.6.2013 19:10

Tak dnes som si všimol, že sa začínajú vyfarbovať aj ostatné súdkové plody na tejto rastline - zvláštne, že tieto plody nikdy nevideli slnko, sú úplne pri zemi v izbe pod radiátorom, nemal som kam dať posledné štyri rastliny a bolo mi ich ľúto vyhodiť.

Na rastlinách tejto súdkovitej odrody vonku (balkón a strecha) sa plody vyfarbujú pomalšie, netuším prečo, ale plody nižšie k zemi majú guľatejší tvar než tie v horných častiach rastliny.

Vyfotím plod a poprosím vás všetkých o pomoc pri určení odrody, zasadená bola spoločne s Perunom a Stupickým, obe odrody sú obysapané plodmi, ale ešte nie sú zrelé, takže to vyzerá na ultraskorú nehybridnú odrodu.

Prekvapila ma ale moja jediná rastlina biftekového typu - už teraz má asi 20 pomerne veľkých plodov a asi štyridstať kvetov, nechápem, ako to chce udržať, pri svojej výške ncelý jeden meter.

Zjavne jej vyhovuje moje hnojenie a má vysokú potrebu vody.

Rovnako čierna paradajka  (odrodu neviem, priesadu mi kúpila na trhu polovička u maďara, ktorý ju mal označenú ako Fekete)  má obrovské plody, tak som zvedavý, čo to bude.

Táto rastlina má nezvyčajnú potrebu vody, je v 20 litrovej nádobe a denne vypije štyri litre, oproti niekoľkým decilitrom až litru pri iných odrodách je to zvláštne.

Ildi, Bejbino, Tornádo, Sláva porýnia, Mini San Mazzo, Idyl - boli zasiate neskôr, takže ešte čakám, kým sa im plody začnú vyfarbovať.

Ildi ma príjemne prekvapilo počtom kvetov na jeden vijan, ktorých je v priemere okolo sto, všetky rastliny tejto odrody majú však neprirodzene svetlozelenú farbu.

Večer idem na strechu postriekať rastliny Mospilanom, napadli mi ich drobní škodcovia, tak dostanú svoje.

Na balkóne som použil bioprostriedok, funguje, ale je pracné postriekať každý jeden napadnutý list.

plod -  2 cm
plod - 2 cm
olistenie
olistenie
vijan
vijan
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 105.132 (?), 20.6.2013 10:22

Pozeral som predpoved na buduci tyzden a vyzerato na dazdive a velmi studene pocasie. Co je mudre spravit predtym ako toto pride? nejake preventivne postreky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika