Sklizeň 2015



mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?)
1.8.2015 21:35

tak tyhle mi prave vrčí v sušičce :)


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
host - 254.19 (?), 1.8.2015 17:11

Jde o to, jestli to dá moc práce tu plachtu sundat. Jestli jste myslel tu plachtu tam mít na stálo, tak to je asi brzo. Ale můžete to na konci sezony porovnat s rajčaty venku. Já, co mám rajčata venku, tak s praskáním nemám problémy. Pěstuji je na netkané textilii, abych to nemusel plet. Taky už začínají červenat - ta bifteková - takže se chystám je sušit. Podle kterého webu sledujete počasí? Já podle "norů". Dost často předpovídají deště, ale spíš to přeceňují.  Alex

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 1.8.2015 18:08

tak ted sem četla na netu, že má být suchý a hodně teplý srpen-pro rajčata to bude super.Papriky dvakrát denně zalívám a sprchuju vrchem, takže o ty se nebojím, mám tam obří bomby.Cukety mám na netkané a v dosahu vody takže taky OK.Horší dýně, ty moc zalívat nemůžu, část není ani doma, takže bohužel, nemůže být vše.Ale něco tam mám a pro dva lidi až nad hlavu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 1.8.2015 21:35

tak tyhle mi prave vrčí v sušičce :)


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 254.19 (?), 2.8.2015 7:46

Ve skleníku je to asi o měsíc spíš červené.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6510) - 9.135 (?), 2.8.2015 8:29

Suchý a hodně teplý srpen se u nás projevuje zataženou oblohou, lehkým deštěm a teplotou kolem 15o. Ty Pýthie už To nejsou schopny předpovědět ani na den a mají superpočítače. Kdyby se zeptaly strejdy s kolenem, bylo by to přesnější. Rajče Bajaja, údajně balkónové, letos poprvé v sz truhlíkách (a naposled). Poměrně velký keřík, dlouho narůstá a rodí směs kuliček od púměru 6 do asi 30 mm. 10mm převažuje. Je to stěží použítelné, pracná sklizeň, chuť nic mc, spíše kyselá. Pro mně nepoužitelné.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.114 (?), 2.8.2015 10:03
Tak máte štěstí, že u vás trochu poprší. U nás napršelo za celý červenec cca 15 mm, vše schne, zaléváme i ovocné stromy, momentálně je 25 stupňů.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Teta Jana - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (289) - 143.28 (?), 2.8.2015 10:18

U nás taky 25 st. a sucho, asi jsme v nějakém srážkovém stínu, na zalévání ovocných stromů bohužel není voda. Už to nezvládly dva stromkové rybízy. Rajčatům to ovšem svědčí, když dostanou trochu vláhy. Alespoň se nevyskytují žádné houbové choroby a slimáci taky dali pokoj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef 1975 - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (305) - 138.131 (?), 2.8.2015 13:40

u nás je teplo a pod mrakem-a pršet by moc potřebovalo-i když pro rajčata je to OK

zatím zelení Skvrnití Římani
zatím zelení Skvrnití Římani
obří Zamorano-taky zatím nazeleno
obří Zamorano-taky zatím nazeleno
srdčité rajče/název neznám/
srdčité rajče/název neznám/
kříženec Pečárky a Turbanu
kříženec Pečárky a Turbanu
Pimiento Najerano Rojo
Pimiento Najerano Rojo
Violetta Lunga
Violetta Lunga
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
vimon - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 142.40 (?), 2.8.2015 17:32

U nás je také sucho, místy už žloutne trávník, ale rajčatům to vyhovuje. Letos už asi 10 dnů sklízíme i SM Gigante, které vždy zraje úplně poslední. Myslím pěstování mimo skleník. Zatím jsem nedělal žádné postřiky!   

SM Gigante a Skvrnitý Říman
SM Gigante a Skvrnitý Říman
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 103.2 (?), 2.8.2015 15:10

je fakt, ze Bajaja ma dost tvrde plody a jsou dobre az po přezrání, nicmene sam vyrobce osiva pise, ze je vhodna pro pestovani do velkych nádob, takže truhlíky rozhodne ne...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika