Scvrkávání rajčat



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?) 
7.8.2015 8:13

no zakryju je tak od 11 - 16h. Pak už to je z úhlu to slunko a není tak silné. Eště to vyhodnotím podle svého pocitu. Zakrývat to nechci na pořád proto, protože mám tak nějak za to, že na slunku to zraje. A každý haní skleníkové rajčata ze španělska, že to slunko nevidělo... Ale jsem ve stavu sbírající informace o pěstitelství, nikoliv ve stavu chytračení :) Dělám si poznámky poznatků na příští rok

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 7.8.2015 12:02

Pochopitelně, pokud není pro vás pracné dát tam stínění a odpoledne ho sundat, tak je to jistě lepší. S tím Španělskem ale pravdu nemáte. Problémem tam není slunce, ale snaha vypěstovat rajčata, která se mohou vozit po celé Evropě aniž se během dopravy a skladování znehodnotí. A tomu odpovídají úrodné odrůdy, které se pro komerční potřeby pěstují. S jejich chutí je to opravdu slabší.

                                Vladimír    

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 248.131 (?), 6.8.2015 13:53

Asi je sušíte nastojato... Rajčara se sklízí, když jsou červená nebo tmavě oranžová (tedy téměř červená), ještě tvrdá. Pokud mají zelenkavý flíček u šťopičky, nevadí to, může to být i současným horkem - tím se neotrávíte. Některé plody mohou mít měkkou část dužiny v okolí semínek červeno/žluto/zelenou, nemusí být zcela červená.

Kromě toho toho solaninu v nich není tolik, připravují se různě i zelená rajčata (čatní, čalamády), to byste jich musel sníst najednou kila...

A na tu tmavou stěnu bych v těhle horkách dala něco světlého, aby vám plody stihly narůst a neuvařily se.           Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 216.228 (?), 6.8.2015 16:19

Taky bych asi zastínila ty pytle, můžou se spálit kořeny.,i když příčina cbvrkávání rajčat to nebude. Ale já mám letos kvůli kořenům stíněné i velké nádoby, ta vedra jsou ničivá a konec zřejmě jen tak nebude.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
kamo - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (430) - 27.65 (?), 6.8.2015 19:05

mne toto robia paradajky, keď nie sú dostatočne zavlažené. Mám ich pri južnej stene a v týchto hicoch trpia. Rastlina pokiaľ nemá dostatok vlahy, tak si "berie" vodu z plodov, a tie sa potom scvrkávajú, či už sú červené alebo zelené... po zálievke sa opäť vrátia do normálu. Takže, kým je takto teplo nad 30 °C treba, ako už radili vyššie dôkladne zalievať a preniesť na chladnejšie miesto alebo zatieniť - rajčiaky nemajú radi až také úpeky - potom hrozí opadávanie neopelených kvetov...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Mir - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (136) - 39.231 (?), 8.8.2015 18:39

Také mě dnes nemile překvapilo zjištění, že mi Strat F1 měknou a scvrkávají se, zrovna je mám vystavena největšímu polednímu žáru. Tato horka dávají rostlinám zabrat. Zkusím alespoň zvýšit dávku vody. Kolik litrů cca doporučujete na den a rostlinu. Mir.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 8.8.2015 18:58

Rajčata je třeba v tomto slunečném počasí stínit (hlavně plody vystavené plnému slunci). Přehodit záclonu nebo kus takového toho pytle na cibuli. Voda nepomůže.

                      Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
kladikus - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (130) - 36.18 (?), 10.8.2015 9:52

jako původní tazatel tohoto vlákna mohu potvrdit po několika dnech aplikace stínění, že to na 90% zabralo a ta menší odrůda už se víceméně nescvrkává. Dnes jsem našel po pár dnech jedno takové.

Stíním prostěradlem od 11 do 16h, kdy to slunce pere do tmavé a jižní strany nejvíce (sněna není ideálně k jihu, ale lehce vytočena k západu).

Také jsme přešli na častější a menší zalévání. Předtím pouze večer tak 3l do pytle. Nyní tak 1l co 4h(cca, jak si vzpomenem).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika