Rajčata San Marzano, papriková, banánová



terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?)
11.2.2012 15:46

Tak jaké jiné doporučíte (na kečup a protlak)?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
                  
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 11.2.2012 8:35

Rajčata typu San Marzano a Pollicino jsou na opačných pólech spektra odrůd. Nelze je mezi sebou vůbec srovnávat. Společné mají jen to, že jsou červená. Jak tady píše Mirek, San Marzano je na zpracování v kuchyni či v průmyslu, vůbec bych ho nezkoušela jíst bez zpracování. Na jídlo mám jiné odrůdy jako Bejbino, Stupické Polní a spoustu dalších.

Před lety jsem asi jako každý začátečník v dané době pěstovala Tornádo, něco se snědlo, něco zpracovalo v kuchyni, když byl přebytek, udělal se protlak. Dnes již rajčata typu Tornádo nepěstuji, místo nich pěstuji dvě odlišné skupiny a to rajčata na přímý konzum a dále rajčata na zpracování. V tomto mne hodně vzdělala zahrada.cz, kde přispěvky pana Mirka považuji za nejerudovanější.  Zdraví Jiřina  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 11.2.2012 11:51

Můžete prosím napsat, jaká rajčata pěstujete na zpracování? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.2.2012 12:00

typ San Marzano - sušení nebo konzervování

typ Roma (Šejk?) - pečení, protlaky, kečupy

typ Býčí srdce - grilování, kečupy, protlaky

typ Paprikové (banánové, masité, bývá větší než SM) - protlaky, kečupy

typ Ildi - zamražení vcelku, pečení

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
deerslayer - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (489) - 84.120 (?), 11.2.2012 13:30

Pekne rozdelené, pán Mirek, ale chcem sa spýtať... to ILDI zmrazené vcelku..používate po rozmrazení ako? Neverím, že si udrží pevnú konzistenciu... Mimochodom, ILDI som minulý rok skúšal, ale akosi neviem... viac sa mi páči starý dobrý PERUN... ae určite ešte rraz 2 korene ILDI skúsim

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.2.2012 13:36

Jako pečené v oleji na plechu, s paprikami, lilky, balkánským sýrem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 11.2.2012 13:46

Děkuji za reakci. Chtěla bych dělat protlaky a kečupy. Tak já asi zkusím to Býčí srdce. Ještě bych Vás chtěla poprosit ohledně rajčete paprikového typu-můžete napsat přímo odrůdu? Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.2.2012 14:20

Já mám všechny takové odrůdy z Ruska, u nás jsem viděl jednu odrůdu na stránkách Moravoseed - Rajče tyčkové HUGO, a žluté banánové na stojanech od firmy Nohelgarden.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4487) - 38.136 (?), 11.2.2012 14:46

Býčí srdce bude náchylné na plíseň, jako velkoplodé. Bude chtít postřiky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 11.2.2012 15:46

Tak jaké jiné doporučíte (na kečup a protlak)?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 11.2.2012 15:58

Pokud nebudete pěstovat býčí srdce nebo jiná velká masitá rajčata, k čemuž nevidím důvod, tak se budete muset pohlédnout v keříčkových odrůdách.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika