Rajčata - prosím poraďte



host - 165.135 (?)
23.4.2010 21:59

Pokud se objeví černé skvrny na okraji listu, tak to máte přemokřeno a nedostatečný odtok vody ze zony kořenu. Nyní při špatném počasí a když je málo sluníčka rostliny na západním okně mají minimální spotřebu vody a kořeny vám uhnijí. Stačí vyndat jednu rostlinu a kořeny musí být bílé, pokud nejsou, tak omezte zálivku.Při 20 cm mužete už přihnojit, jak Vám radil Mirek.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 20.4.2010 7:13

Ne, už Vám tu radili pouze Previcur a zálivkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
flint - (5) - 106.46 (?), 20.4.2010 13:44

Po přezazení malých sazenic až po " krk " začaly rajčata krásně růst, nyní jsou asi 20 cm vysoká, ale spodní listy začaly žloutnout a na nich se objevují na okrajích černé skvrny a tak si myslím, že by to mohlo zasáhnou celé rostliny. Žluté listy jsem odstřihl a teď je z nich delší stonek s listy v horní části. Mám je na západní straně na parapetu okna, nepřikrývám je a nechávám volně růst. Zaléval jsem je z počátku málo a tak jsem si myslel, že je to tím. Potom jsem zálivku zvýšil, ale pořád je to stejné. Substrát je z obchodu a určen pro pěstování zeleniny. I loni to bylo takové. Poraďte. Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.4.2010 16:31
Zkuste přihnojit - Kristalon Start a přidat fotku. Mirek
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 165.135 (?), 23.4.2010 21:59

Pokud se objeví černé skvrny na okraji listu, tak to máte přemokřeno a nedostatečný odtok vody ze zony kořenu. Nyní při špatném počasí a když je málo sluníčka rostliny na západním okně mají minimální spotřebu vody a kořeny vám uhnijí. Stačí vyndat jednu rostlinu a kořeny musí být bílé, pokud nejsou, tak omezte zálivku.Při 20 cm mužete už přihnojit, jak Vám radil Mirek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika