Rajčata pro sezónu 2015



LoGa - (26) - 86.166 (?)
27.5.2015 15:30

Na dnešní noc hlásí přízemní mrazíky frown

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
   
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 17.5.2015 13:54

Tak ja som vcera uz musel rozobrat parenisko, pretoze rajciny boli uz tak velke, ze sa im lamali vrcholky.

Tak snad uz pri Bratislave mrazy nebudu :-)))






Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
aldyk - (36) - 176.230 (?), 14.3.2016 11:37

Goldkrone pěstuji již několik let a určitě pěstovat budu i nadále. Chuťově je bezkonkurenční, jeho velice sladká chuť se značně vymyká klasické rajčatové chuti. Každý to samozřejmě vnímá jinak, ale buď si ho zamilujete jako já, nebo ne. Ale určitě vyzkoušejte pokud máte rádi sladká rajčata. Je hodně vzrůstné, ale bohužel při deštích dost praská.

Loni jsem vyzkoušel Sweet million a Sweet aperitif, prostě neměly chybu. Velice sladkou typicky rajčatovou chutí se zařadily do mých TOP odrůd.

Santa orange a Tomatoberry jsou taky výborné, jsou tvrdší, téměř nepraskají.

Sungold je skvělý, ale nesmí se nechat moc uzrát, pak chutná jakoby kvasil.

U odrůd F1 záleží mimo jiné i na tom, jestli máte originál F1 nebo nějaký pochybný přesev. Mám zkušenost s Tomatoberry - originál F1 neměly chybu, loni jsem ale dokoupil na neoseeds a byl jsem velice zklamán.  Zatímco ty původní vyrostly do 2m a byly plné výborných plodů, tak ty z neoseeds jen živořily - jeden keř jenom kvetl ale rajče žádné, druhý keř zastavil růst v 70cm s minimální úrodou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 32.6 (?), 17.5.2015 14:27

U Bratislavy myslím, že ne. U nás u Pardubic zítra očekávám minimálně přízemní, ale od zítřka odpoledne vysazuji ven a nic dalšího zatím neočekávám. Jen trochu chladna po krátkém letním úterním pozdravu, ale to by šlo čekat pořád na něco. Takže zítřek beru jako zlomový z hlediska ranních mrazů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
petrpan - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 235.14 (?), 20.5.2015 19:39

Nakonec jsem vysadil rajcata na zahradu uz 15.5. (spatne jsem se podival na predpoved v chomutove). Tak uz mi nezbyvalo nic jineho nez byt optimistou. Nastesti vsechno prezilo. Nakonec mam vysazeno tohle:

23x philovita F1

10x phantasia F1

(obe odrudy rozpestovany kazda z jednoho seminka)

Dal:

Philovita F2

(F2 jsem naopak nerizkoval, tady mi slo o co nejvetsi variabilitu genu na pokusy (slechteni))

Marmade

Sungold F1

Goldkrone

Golden Currant

Zlatava

Mini San Marzano

Mini Kumato

Stupicke polni rane

Black Krim

Dohromady 61 sazenic. Na vic proste nebylo misto. Uz se tesim, jak letos nebude radit plisen, ale kroupy nebo neco jineho:)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 15.52 (?), 26.5.2015 20:00

Tak uroda sa uz pomaly blizi. Skoda, ze to pocasie sa zhorsilo. Ak by zostalo teplo ako bolo, uz sme mohli zberat vlastne rajciny.



Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 243.114 (?), 26.5.2015 23:39
To jste optimista, ty mají do uzrání aspoň měsíc ;)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
PepaPepa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 193.82 (?), 27.5.2015 6:56

Tak jedna dozreje uz cez vikend. A ako budu na tom tie ostatne, napisem 26.6. :-))))

Mesiac je trochu prehnane, ale cert vie ake bude pocasie...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
LoGa - (26) - 86.166 (?), 27.5.2015 15:30

Na dnešní noc hlásí přízemní mrazíky frown

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4477) - 38.136 (?), 27.5.2015 16:04

Budu zakrývat...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?), 27.5.2015 17:37

U nás byly dnes ráno tzeploty 5 °C, zítra mají být 4 °C. Zahradu nemám v mrazové kotlině, pořád mně tam fouká a tak u mne žádné zakrývání nebude. Prostě každý máme jiné podmínky a těm bychom se měli přizpůsobit.

                  Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  46,  47,  48,  49,  50  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika