rajčata papriky



Karel 196 - (13)
1.7.2007 20:04
Já bych rajčata do skleníku nedával, rostou dobře i na záhonech. Vydatná zálivka a postřik kuprikolem zabrání plísním.
Hodně zdaru.
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 249.240 (?), 13.11.2006 17:14, zobrazeno: 31534x
Je možné pěstovat tyto dva druhy na zahradě vedle sebe?
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 238.108 (?), 29.12.2006 20:55
Pěstuji je vedle sebe ve skleníku a nevidím v tom problém.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 171.172 (?), 20.1.2007 9:26
Poradí mi někdo prosím? Pěstuji rajčata a papriky ve skleníku, na podzim jsme navozily novou hlínu z kompostu, starou odvozily. Papriky vyrostly do výšky přez 1.5m a málo plodily, plody nedozrávaly a měli hnědé fleky. Rajčata jsem zaštipovala, vytáhli se ale stonek byl tenoučký. Úroda nízká. Nakonec mi venkovní rajčata-plody opadávali ještě zelené, začaly černat, listy byli kadeřavé, začaly hnědnout, flekatět a postupně odcházela celá rostlina. A tak to nakonec dopadlo ve skleníku. Poradíte mi prosím kde dělám chybu?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 121.196 (?), 1.2.2007 16:58

Nic nepíšete o teplotě,  větrání, vlhkosti, (zálivce) a o hustotě ( sponu) sazenic o světelných podmínkách.

Také nepíšete , co bylo ve skleníku ještě ( např. nemoci brambor jsou přenosné na rajčata)  

Myslím ,  že zejména hybridní  rostliny ( ale ty skutečně hybridní - t.j. vypěstované z uznanných  semen, ne ty koupené na trhu od trhovců) jsou poměrně  rezistentní , řekl bych, žev prním kroku byste měla  zkontrolovat výše uvedené parametry  

Držím palce

Tomáš

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 76.88 (?), 23.3.2007 11:13
    Vytahování je způsobeno nedostatkem světla s možnou kombinací přehnojení. Nejmíň pohlcuje světlo čiré sklo určené pro skleníky, jen pár procent, fólie podle druhu až do 30% a stará zanesená folie až 80%.
    Plíseň je způsobena přebytkem vlhkosti nebo nákazou od sousedních rostlin. Přebytek vlhkosti se dá omezit zálivkou(1xtýdně) přímo ke kořenům, řídkou výsadbou(1-1,3m od sebe), nakrytím půdy fólií, odstraněním spodních listů, atd., a také odolnými odrůdami rajčat. T.zn. nikdy nekupovat sazenice rajčat na tržištích, koupit si semínka a sazenice vypěstovat doma. Kupte co nejvíce odrůd(i při cestách do zahraničí) a otestujte, které odrůdy  jsou pro Vaše podmínky nejvhodnější.
    Rajčata můžete vysét doma ještě teď. Času je dost. Pro klíčení vyžaduji teplotu  asi 25°C, když se objeví první lístky, tak přesadit a hlavně hodně světla. Já přisvěcuji denně 16 hodin zářivkami pro denní osvětlení(žádné speciály) ze vzdálenosti asi 20-30cm(zářivky se zvedají podle toho, jak rajčata rostou). Teplota přes den asi 20°C a na noc by měla být teplota nižší asi o 3-6°C. Všechno se dá najít na www stránkách.
   Přeji hodně úspěchu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 54.114 (?), 17.5.2007 18:14
To co o rajčatech popisujete,bych usoudil že se jedná o plíseň,já abych tomu zabránil jednou za 3 neděle provádím postřik Kuprikolem...dle návodu...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 72.254 (?), 29.6.2007 23:09
Zdravím, jsem začátečník v pěstování rajčat a paprik ve skleníku, zaspala jsem postřik proti plísni rajčat, napadené listy jsem odstranila a rostliny které měly napadený kmínek jsem ostranila celé. Ted' jen doufám že aspon' něco zachráním, má někdo podobnou zkušenost??    Za odpověd' díky.Jitřenka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Karel 196 - (13), 1.7.2007 20:04
Já bych rajčata do skleníku nedával, rostou dobře i na záhonech. Vydatná zálivka a postřik kuprikolem zabrání plísním.
Hodně zdaru.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18312), 1.7.2007 20:16
Letos ano, ale v některých chladných oblastech a studenějších letech se bez skleníku či foliáku nelze obejít. Pokud tedy nepěstujete rajčata jen na čalamádu.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 167.171 (?), 12.7.2007 19:09
na plod je treba u rajcat a paprik vapno.....
v tom navezenem kompostu, nebyl v nem pesticid
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika