Rajčata 2017



Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?)
20.8.2017 11:39

Ted už ne, počasí snad bude příznivé, otrhejte zasažené listy. Pokud to nepřeleze na stonky a vijany a plody tak se nic neděje. Konec sezony se blíží. Pak už otrhat dorostlé zelené a nechat dojít.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 196.17 (?), 17.8.2017 18:55

Tady na Vysočině mají taky rádi sladká, třeba takový Galant jim vůbec nechutná a mně taky ne. Termín nejrajčatovější rajče chápu, občas takovou chuť přinese například Orkádo, ale třeba letos je to průměr. Bejbino je celkem stabilní, to taky chápu. Semena Gardenberry se dají sehnat normálně v obchodě, což je taky dobře. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 18.8.2017 8:21

po dlhsom case opat pozdravujem z Liptova. Paradajky sa zatial celkom drzia a postupne dozrievaju. Chcela som sa spytat, ci mate niekto paradajky crispino cierne. Na obrazku su vyfotene vo farbe ako asi baklazan (aspon tak sa mi to javi) :-) Moje su trosku pasikave, cerveno zelene a tmave este ani zdaleka nie su, avsak niektore zacinaju byt makke. Neviem kedy ich mam povazovat za zrele. Mam cakat kym stmavnu? Ich supka je pomerne hruba.

pripajam momentalne foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 18.8.2017 8:26

a este jedna otazka.

na paradajkach vypestovanych zo semienok z paradajky predavanej v obchode (hrantik/hranacik..) sa objavila akasi pliaga na stonkach. Vyzera to nepekne. Viete co je to?

no a este su na niektorych paradajkach viac niektorych iba minimalne akoby spalene listy? tiez neviem vyhodnotit, ci je to choroba alebo zo silneho slniecka.. plody su pekne, iba tie listy sa mi nepozdavaju..

co vy na to?


akoby spalene listy
akoby spalene listy

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 137.220 (?), 18.8.2017 11:45

To první jsou vzdušný kořeny, to druhé je plíšen bramborová.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
zahradnicka - (20) - 215.195 (?), 20.8.2017 10:03

Fuha, pleseň? :(A mám S tým teraz niečo robiť alebo je neskoro? Plody sú zatiaľ v poriadku. Budú postupne napadnuté aj plody? Časť rajčín bola ošetrené polyversom a časť championom..ale rozdiel nevidím. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 20.8.2017 11:39

Ted už ne, počasí snad bude příznivé, otrhejte zasažené listy. Pokud to nepřeleze na stonky a vijany a plody tak se nic neděje. Konec sezony se blíží. Pak už otrhat dorostlé zelené a nechat dojít.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Petr z Pardubic - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (10100) - 70.240 (?), 20.8.2017 11:48

Tak musím říct, že i to Orkádo příjemně zesládlo a kyselého není nic, ani ten Galant. Rubinka i Charmant bohužel praskají. Možná bude nejlepší vsadit na Tomatoberry.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Registrovanýuživatel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (407) - 216.241 (?), 18.8.2017 16:16

Připomínají mi ruskou čokolátku ta byla nejsladší když u stopky trochu praskla, byla taky dost pozdní, ještě bych je nechal jestli u vás nebude pršet.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 18.8.2017 14:12

Tohle jsou pro mne "nejrajčatovatější rajčata" laugh


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 243.18 (?), 18.8.2017 23:21

Zdravím, asi tak ako väčšina z vás som už nedokázal jesť rajčiny z obchodu. To je hrozné čo kapitalizmus v kombinácii priemyselným pestovaním urobili z mojej oblúbenej zeleniny. Preto som si kupil záhradku a už tretí rok sa snažím nájsť si pre mňa najvyhovujúcejšie odrody z bežne dostupnej ponuky. Pestujem voľne na záhone, foliovník ani skleník nemám. Doteraz som nepoužil žiadnu chémiu a ani sa na to nechystám. Hnojím iba kompostom ktorý sa nazbiera na záhrade a v kuchyni počas roka. Preto moje subjektívne hodnotenie veľkosti a hojnosti berte s ohľadom na spôsob pestovania. Vylamujem spodné listy a zálistky, po čase skracujem listy na polovicu keď začnú ovýsať blízko k zemi. Polievam cca 3x týždenne pretože záhradu mám 10km od bytu a problémový prístup k vode.

Tento rok som vysadil odrody San Marzano, Galera, Idyl, Perun a Stupicke polne ranne. Moje pozorovanie je nasledujuce:

San Marzano - doposiaľ ani jeden plod v uspokojivej kvalite. Ako prvá z odrôd začala hniť na špičke plodov. Všetky plody v uspokojivej veľkosti. Ešte skúsim na budúci rok, ak sa nevydaria - v budúcnosti s nimi nerátam.

Galera - krásne plody v uspokojivej veľkosti, asi 4 plody mali špičku hnilu, dozreli ako druhé po odrode Idyl, chuťovo tak na dvojku keď hodnotím ako v škole, skôr kyselšie ako vyvážené. Do budúcna s nimi rátam.

Idyl - dozreli ako prvé, všetky zdravé až na pár drodných nepodarkov, chuťovo vynikajúce (za 1*) pre mňa ideálny "pomer cukru a kyselín", velkosťou o málo väčšie ako koktejlové, bohatá násada plodov. To je momentálne moj favorit.

Perun - prvá žltá rajčina ktorú som pestoval. Minulý rok z nej vôbec nič nebolo ale tento rok je to favorit mojej paní. dozreli ako tretie po odrode Galera, Obrovská nádielka plodov, všetky zdravé, kvalitné (jak na obale sáčku) chuťovo skôr sladké ako vyvážené. Do budúcna pokračujem v pestovaní.

Stupické poľné ranné - druhý rok posebe sklamanie, okolo stopky problém s dozrievaním, Chuťovo priemer, veľkosťou po San Marzano najväčšie. Končím s ich pestovaním.

Manfred

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  51,  52,  53,  54,  55  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika