Rajčata 2017



host - 2.194 (?)
24.1.2017 18:27

Díky za odpověď na dotaz "Albertova zahrádka" :-)

"Cereza amarilla" asi nebude lehce k sehnání a shánět ho nebudu (letos experimentuju tak s 15 druhy). Ale do budoucna vím, co je to za odrůdu. Takže ještě jednou díky - moc!

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
         
host - 173.17 (?), 21.1.2017 7:31

Ale to by mělo být žluté rajče.???

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavel s - (24) - 45.22 (?), 22.1.2017 9:12

Ale já psal "rozdělit po dvou slovech" :-) Taky mě to dalo trochu koumání, než mi došlo, že první dvě slova mají naznačit, že mi z toho nevyrostou brambory, druhá dvě určují jednu odrůdu (ano, žlutou), a poslední dvojice patří červeným rajčátkům jménem "Amateur".

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 22.1.2017 10:04

Asi jsem se do této diskuze neměl vůbec plést. Jen jedna připomínka: cherry tomato znamená třešňové rajče a to amateur není.

           Vladimír

PS.: Co je to Albertova zahrádka se budu muset teprve podívat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pavel s - (24) - 45.22 (?), 22.1.2017 16:33

Pokud to vyznělo nějak proti Vám, pak se hluboce omlouvám, to měla být právě narážka na odbornost odpovědi z Alberta. Ale co by člověk nechtěl, na druhou stranu musím jásat, že se vůbec obtěžovali mi odpovědět.. A Al. zahrádku nechte klidně spát, to byla loni akce jednoho nejmenovaného řetězce, kdy za určitou hodnotu nákupu jste dostal pytlíček s deseti semínky čehosi.

A s velikostí Amateura máte pravdu, bylo to menší normální rajče.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 22.1.2017 19:19

Možná jsem to blbě napsal. Ale vůbec nejde o to, že by se mně to nějak dotklo. Vlastně jsem se jen pokusil to co Vám napsali nějak dešifrovat ev. té paní, která se ptala pomoct. Přeji příjemný večer.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.194 (?), 24.1.2017 18:27

Díky za odpověď na dotaz "Albertova zahrádka" :-)

"Cereza amarilla" asi nebude lehce k sehnání a shánět ho nebudu (letos experimentuju tak s 15 druhy). Ale do budoucna vím, co je to za odrůdu. Takže ještě jednou díky - moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.130 (?), 19.1.2017 10:24

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s hnojivem Tomato focus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.1.2017 7:32 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (741) - 237.54 (?), 20.1.2017 8:32

Tieto som neokúsila, ale v zime pravidelne kupujem z farmy Kameničany. Najmodernejší skleník pre pestovanie rajčín na území Slovenskej republiky v panenskej prírode v tesnej blízkosti CHKO Biele Karpaty, zdrojom tepla a elektriny je  tiež moderná poľnohospodárska bioplynová stanica. Medulienka je mimoriadne chutná, dostať ich kúpiť v Bille a Tescu myslím aj na Morave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 20.1.2017 9:46

To Česko a Slovensko jsou si stále hodně podobné i v těch rajčatech. Zjistilo se, že se může vyplatit při cenových relacích dovážených rajčat pěstovat cherry rajčata v těchto zemích. Pochopitelně jména používaná pro tato rajčata na trhu (Medulienka, Hranáčik, české nevím) nemají asi nic společného se jmény odrůd, které jsou pravděpodobně z Holandska (asi velmoc v pěstování skleníkových rajčat), jistě jsou to hybridy, takže jejich přesévání může a nemusí být úspěšné.

Jinak kvalita rajčat z dovozů se podle mne v obchodech podstatně zlepšila, ale jen pokud jde o velikosti rajčat typu cherry.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika