Rajčata 2017



Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 237.54 (?)
20.1.2017 8:32

Tieto som neokúsila, ale v zime pravidelne kupujem z farmy Kameničany. Najmodernejší skleník pre pestovanie rajčín na území Slovenskej republiky v panenskej prírode v tesnej blízkosti CHKO Biele Karpaty, zdrojom tepla a elektriny je  tiež moderná poľnohospodárska bioplynová stanica. Medulienka je mimoriadne chutná, dostať ich kúpiť v Bille a Tescu myslím aj na Morave.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
         
host - 173.17 (?), 21.1.2017 7:31

Ale to by mělo být žluté rajče.???

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
pavel s - (24) - 45.22 (?), 22.1.2017 9:12

Ale já psal "rozdělit po dvou slovech" :-) Taky mě to dalo trochu koumání, než mi došlo, že první dvě slova mají naznačit, že mi z toho nevyrostou brambory, druhá dvě určují jednu odrůdu (ano, žlutou), a poslední dvojice patří červeným rajčátkům jménem "Amateur".

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 173.17 (?), 22.1.2017 10:04

Asi jsem se do této diskuze neměl vůbec plést. Jen jedna připomínka: cherry tomato znamená třešňové rajče a to amateur není.

           Vladimír

PS.: Co je to Albertova zahrádka se budu muset teprve podívat

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
pavel s - (24) - 45.22 (?), 22.1.2017 16:33

Pokud to vyznělo nějak proti Vám, pak se hluboce omlouvám, to měla být právě narážka na odbornost odpovědi z Alberta. Ale co by člověk nechtěl, na druhou stranu musím jásat, že se vůbec obtěžovali mi odpovědět.. A Al. zahrádku nechte klidně spát, to byla loni akce jednoho nejmenovaného řetězce, kdy za určitou hodnotu nákupu jste dostal pytlíček s deseti semínky čehosi.

A s velikostí Amateura máte pravdu, bylo to menší normální rajče.

Pavel

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 173.17 (?), 22.1.2017 19:19

Možná jsem to blbě napsal. Ale vůbec nejde o to, že by se mně to nějak dotklo. Vlastně jsem se jen pokusil to co Vám napsali nějak dešifrovat ev. té paní, která se ptala pomoct. Přeji příjemný večer.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 2.194 (?), 24.1.2017 18:27

Díky za odpověď na dotaz "Albertova zahrádka" :-)

"Cereza amarilla" asi nebude lehce k sehnání a shánět ho nebudu (letos experimentuju tak s 15 druhy). Ale do budoucna vím, co je to za odrůdu. Takže ještě jednou díky - moc!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 164.130 (?), 19.1.2017 10:24

Dobrý den, máte někdo zkušenosti s hnojivem Tomato focus?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Jiří II - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (598) - 143.84 (?), 20.1.2017 7:32 Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Eva T. - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (734) - 237.54 (?), 20.1.2017 8:32

Tieto som neokúsila, ale v zime pravidelne kupujem z farmy Kameničany. Najmodernejší skleník pre pestovanie rajčín na území Slovenskej republiky v panenskej prírode v tesnej blízkosti CHKO Biele Karpaty, zdrojom tepla a elektriny je  tiež moderná poľnohospodárska bioplynová stanica. Medulienka je mimoriadne chutná, dostať ich kúpiť v Bille a Tescu myslím aj na Morave.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 173.17 (?), 20.1.2017 9:46

To Česko a Slovensko jsou si stále hodně podobné i v těch rajčatech. Zjistilo se, že se může vyplatit při cenových relacích dovážených rajčat pěstovat cherry rajčata v těchto zemích. Pochopitelně jména používaná pro tato rajčata na trhu (Medulienka, Hranáčik, české nevím) nemají asi nic společného se jmény odrůd, které jsou pravděpodobně z Holandska (asi velmoc v pěstování skleníkových rajčat), jistě jsou to hybridy, takže jejich přesévání může a nemusí být úspěšné.

Jinak kvalita rajčat z dovozů se podle mne v obchodech podstatně zlepšila, ale jen pokud jde o velikosti rajčat typu cherry.

           Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Propojení dvou topení17.3.2024
Propojení dvou topení16.3.2024
Zapalování Husqvarna 40 nehází jiskru13.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Propojení dvou topení11.3.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika