Pukancová kukuřice



starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?)
20.10.2011 23:29

A jakým způsobem jste ho pukal? Já na to koupil popkornovač a většina vždy vypukala. Ale bylo to poměrně zdlouhavé. Po malém množství, dlouhé čekání. Nakonec zvítězil kupovaný pytlík a mikrovlnka. Vypěstovaná kukuřice již několik let visí na hambálku :-).

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 20.10.2011 18:44, zobrazeno: 18386x

Pěkný večer, rád bych věděl kde nastala chyba, sklidil jsem pukancovou odrůdu Jantár F1, nechal vylouskaná zrna dosušit a poté si chtěl udělat popcorn, jenže zrna nebouchají, ale rovnou zčernají, proč tomu tak je? děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 20.10.2011 22:55
Kdysi jsem zkoušel pěstovat pukancovou kukuřici také a dělala mi to stejné, takže jsem toho zanechal. Je hodně náročná na teplo aby vyzrála. U nás na JM se teprve nyní sklízí kukuřice na zrno.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
starling - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (156) - 59.152 (?), 20.10.2011 23:29

A jakým způsobem jste ho pukal? Já na to koupil popkornovač a většina vždy vypukala. Ale bylo to poměrně zdlouhavé. Po malém množství, dlouhé čekání. Nakonec zvítězil kupovaný pytlík a mikrovlnka. Vypěstovaná kukuřice již několik let visí na hambálku :-).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 107.237 (?), 20.10.2011 23:55

Na popkornovač se vykašlete.

Vemte velký kastrol, na dno trochu slun. oleje, jen tenká vrstvička, do toho kukuřice jen v jedné vrstvě.  Prudký plamen, přikrýt poklicí, občas protřepávat (pohyb s kastrolem něco jako když se otáčí palačinka nebo maso na pánvi házením pánve), jak začne pukat tak protřepávat každých 5 vteřin, po skončení pukání vypnout sporák a ještě párkrát protřepat aby se u dna nepřipálilo. Osolit a šup do misky.  Plný kastrol je záležitost 5 minut a s kupovaným z mikrovlnky se to nedá srovnat.   Gl.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 21.10.2011 7:55

tak presne takhle jsme to udelali, nakonec se zrna jen otevrely, ale nepukly, takze z toho nebude stejne nic, kukurice dozrala 22.8. palice jiz mela svesene a i rostlina byla prakticky jiz sucha, takze vyzrala byla jiste dostatecne

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.10.2011 14:51

Patrně vyzrálá nebyla, možná málo tepla během vegetace.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mičurinec - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3092) - 93.3 (?), 22.10.2011 16:15

jak pise AB tak je pravda, ze doschnout se to moc nenechalo, takze to bude asi tim, teplem to asi nebude-kord kdyz roste vedle broskvon a mela plody o 2 dny drive nez tataz odruda na jizni Morave..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 22.10.2011 18:38
Já ji pěstoval u nás na jihu JM a přesto nepukala, taky jsem ji sklízel po dozrání. Nejsem sice pěstitel kukuřice ale vzhledem k tomu že kukuřici na zrno sklízejí až nyní, tak si myslím že je to proto, že si zrno v sobě vytváří nějaké látky které jsou nezbytné ke kvalitě konečného produktu z ní vyrobeného. A tak to může být i s vlastnostmi pro pukání.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 178.235 (?), 21.10.2011 9:17

Pokud máte pukancovou (ne cukrovou) kukuřici, tak nejsou většinou problémy.To, co uvádíte se mně ještě nestalo.Zrna nesuším, ale klasy svazuji a nechávám je viset na vzdušném přístřešku, kde se dosuší.Teprve pak klasy odzrňuji. Tady se dopouštíte asi chyby.   AB

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.101 (?), 5.1.2012 15:47

Byla špatně dosušená, taky se mi to stalo,  nechávám je ještě minimálně 3 - 4 týdny sušit vyloupané na plechu v kuchyni, pak puknou všechna.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika