Plíseň u rajčat?



host - 98.20 (?)
9.6.2011 15:16

Dobrý den, takto mě hnědnou listy na rajčatech každým rokem, a vždycky je odstraním. Rostlině to nevadí. Ke konci sezóny, když vidím, že na rostlině je hodně zelených rajčat a nestihla by dozrát, otrhám všechny listy a nechám na rotlině pouze plody, které jěště stihnou dozrát. A když zůstane pár zelených, otrhám je a doma také dojdou.

I když je už pozdě, přesto dám 1 dorbou radu, kterou jsem vyzkoušela loni poprvé, a byla nadšená jakou jsem sklízela obrovskou úrodu. Při zasazení dejte sazenici rajčete zešikma-položte na zem a 3/4 stonku zhrabte do hlíny. I když sazenice leží na zemi, nevadí, časem se sama postaví a po té ji přivážete k opěrce.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
terezec - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (196) - 6.150 (?), 5.6.2011 20:44, zobrazeno: 11210x

Dobrý den, prosím o radu. U některých rajčat mi od špičky hnědnou spodní listy, bílý povlak jsem nenašla, zelený ano. Jedná se o plíseň? S postřikem jsem počítala až na konci června, ale asi bych je měla stříknout už teď, že? Jinak rajčata šla ven v dost blbém období-nejdříve vedra, potom dva dny pršelo. Přikládám foto a děkuji za případnou radu, Tereza


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.6.2011 22:24
Já bych si dovolil říci že to plíseň není, zvláště pokud je to na spodních listech. Ty to odnesou při výsadbě nejvíce, někdy je odstřihnu někdy nechám ale většinou to nemá na nic vliv.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 6.150 (?), 6.6.2011 20:51

Děkuji za radu, pane Mirku:)). Tereza

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 2.174 (?), 6.6.2011 21:17

Ahoj, potreboval by som aj ja pomôcť či toto zhnedutie a skrútenie listov je dôsledok plesni alebo niečo iné. Rajčiny zalievam kvapkovou závlahou. Orosené listy sú dosledok dažda a netesnosti skiel.

rajčinka
rajčinka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 220.130 (?), 7.6.2011 0:09

Vypadá to na plíseň...      Lída

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 7.6.2011 5:24
Tady to vypadá na plíseň, vloni jsem z foliáku rajče vyhodil ještě dříve než začalo rodit, vlhkost mu neprospívala.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vili45 - (8) - 32.43 (?), 7.6.2011 7:53

Listy som obtrhal a aplikoval som prostriedok proti plesni Champion 50 WP. Ak to nepomôže vyšklbem kríky. Mám napadnuté 3 rastlinky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 98.20 (?), 9.6.2011 15:16

Dobrý den, takto mě hnědnou listy na rajčatech každým rokem, a vždycky je odstraním. Rostlině to nevadí. Ke konci sezóny, když vidím, že na rostlině je hodně zelených rajčat a nestihla by dozrát, otrhám všechny listy a nechám na rotlině pouze plody, které jěště stihnou dozrát. A když zůstane pár zelených, otrhám je a doma také dojdou.

I když je už pozdě, přesto dám 1 dorbou radu, kterou jsem vyzkoušela loni poprvé, a byla nadšená jakou jsem sklízela obrovskou úrodu. Při zasazení dejte sazenici rajčete zešikma-položte na zem a 3/4 stonku zhrabte do hlíny. I když sazenice leží na zemi, nevadí, časem se sama postaví a po té ji přivážete k opěrce.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 81.196 (?), 9.6.2011 17:06
Jen bych se chtěl k téhle metodě zeptat, jak hluboko to zasadíte? I třeba nad děložní lístky? Jak pak zalamujete pod zemí výhony?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 193.103 (?), 9.6.2011 18:23

treba tak, ze venku zustane jen jeden par listu a pulmetr jde klidne do zeme. cele se to dela kuli tomu, ze se ten stonek celej zakoreni a mate mnohem bohatsi a silnejsi korenovej system, kterej pak muze zasobovat mnohem vetsi rostlinu

delozni listky jdou pod uroven zeme uz pri prvnim presazovani. vyhony vylezou ven malokdy, to spis vyroste nova rostlina na listu, kterej kouka ven. vystipnete a neresite.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika