Papriky na rok 2011



host - 153.130 (?)
4.1.2011 17:09

Foto


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5   
            
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 4.1.2011 11:39

no tak nevim jak mam spravne nazvat Hodonínskou sladkou... ta take neni spatna--- kazdy ji i susi na koreni...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Kšely - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (216) - 214.135 (?), 4.1.2011 11:54
Já si nemyslím, že by byla vhodná na přímý konzum ani ke konzervování. Je to paprika určená k mletí. Když jsem byla mladá, pěstovali jsme ji na poli a vozili do výkupu.MH
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.1.2011 14:30
Pokud budete pěstovat venku tak volte spíše skorejší odrůdy aby stíhaly dozrávat, počasí si v posledních letech dosti zahrává. Ještě Vám upřesním mé zkušenosti. Na jídlo za syrova: Vlasta - oranžová velmi úrodná paprika, poloraná a je dobrá již jako světlezelená Žluťásek F1 - velká raná odrůda, světle žlutá, silnostěná křupavá AMY (Superamy) - skorá úrodná klasika, světležlutozelenkavá, konzumuje se již v technické zralosti, vhodná i jako plněná Hamík - sladké jednohubky na talířek, dobré za zelena i oranžova, pozor u nich na vscházení! Na pečení, grilování (nemám rád silnostěnné papriky za tepla) Beros - sladký kozí roh Samara - ostřejší kozí roh Pak mám již nějaký rok kápii ze semen která jsem vybral z tureké kapie zakoupené v lídlovi, ta rodí venku i kousek od FM. Dnes jsem zakoupil Habanero a společně s brazilskou Pimenta De Bico je nechám již naklíčit a vysadím do květináčů za okno ať vyhlíží jaro.
Pimenta De Bico
Pimenta De Bico
Habanero
Habanero
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 214.160 (?), 4.1.2011 16:05

no papriku na novou sezonu mam, nedavno jsem ji nasla v pokoji kde si pripravuji sazenice... dcerka mi tam jednu sazenici zastrcila a pry ji zalevala...  tak nastesti prezila ale je malinka a bez meho stitku.. tak ted nevim nazev..vim, ze mela plody pozdeji na tom do oranzova, tak si myslim, ze to mohl byt kilian... -- protoze jsem mela loni tu odrudu. a tak se ptam, zda by mohla moje domnenka byt dobre.. tak ja ji uz presadila do vetsiho a pak ji prihnojim..at take muze byt pokojova rostlinka..




Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 153.130 (?), 4.1.2011 16:59

Papriky vysévám po 15. únoru po předchozím předklíčení na vlhkém hadříku.Ve vytápěném skleníčku/piliňákem/ mám připravený pařník o velikosti typizovaného zahradnického okna.Na dno našlapu 30 cm vrstvu koňského hnoje, který proleju konví vařící vody.Překryju ho 5 cm vrstvou zeminy.V tomto pařníku je potom nainstalované 100 W topné tělísko s termostatem, které zaručí teplotu 28 stupňů jež je idealní pro růst paprik.Za 14 dní již mohu papriky přepihovat po dvojicích do dřevěných bedýnek vysokých 10 cm.Nikdy nepřepichuji do kelímků.Začátkem května sázím do foliovníků.Takto ročně připravím asi 2500 ks sazenic. vysévám zásadně Semo Smržice a to Slovana, Saskia,Pálivec.Jsem spokojen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.130 (?), 4.1.2011 17:09

Foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.1.2011 17:10
Vytápěný skleník a podobné vymoženosti každý nemá a tak zbývají třeba ty kelímky a okení parapet.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.24 (?), 4.1.2011 17:36

Jistě je to správné pěstovat papriky, tak jak to děláte Vy. Je to pěstování sazenic k prodeji. Většina zde diskutujících má nějaké zaměstnání a na okenním parapetu pěstuje od deseti do padesáti sazenic v kelímkách a snaží se jim dát co největší péči a lásku. vytápěný skleník by náš koníček velmi prodražoval při součaných cenách energie.        J.        

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 153.130 (?), 4.1.2011 18:00

Paní Jiřino taky chodím do zaměstnání ten skleníček vytápím piliňákem/piliny mám zdarma/.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 4.1.2011 18:47
O to tady ani nejde, spíše o to že pěstujete papriky poněkud za jiným účelem a v poněkud jiných podmínkách než většina diskutujících.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika