Okousané listy paprik na balkoně



host - 128.38 (?)
19.5.2015 19:54

další foto


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 128.38 (?), 19.5.2015 19:54, zobrazeno: 14924x

Dobrý den,

prosím Vás o radu. Před týdnem jsem si koupila nádherné papriky. Umístila na balkon a těšila se na bohatou úrodu. Bohužel, ani ne po týdnu, mají papriky zhruba jen polovinu listů. Hledala jsem v na listech stopy po broucích, housenkách nebo slimácích, ale nic jsem nenašla. Tuší někdo co mi je chodí užírat? Přitom nic jiného okousané není - salát, kedlubny, ředkvičky - vše je bez škůdců.

Děkuji předem za Vaše rady


Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 128.38 (?), 19.5.2015 19:54

další foto


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 19.5.2015 20:55

Doporučuji, abyste se na papriky šla podívat v pozdní noci. Pak nejspíš nějakého slimáka najdete. Také jsem se divil, když nedávno na záhonech začal mizet salát a přes den nebylo nic vidět. A takhle to vypadalo ve 2 ráno.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 149.138 (?), 20.5.2015 7:08

dobré ráno, tak jsem v noci pátrala s baterkou a slimáci tam nejsou sad

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 136.196 (?), 20.5.2015 7:17

Mě vloni pariky v paneláku okousaly myši - chodí po přísavníku. A roketu zcela spásly ptáci. Ale u Vás to opravdu vypadá na slimáky. Zkuste dát do květináče misku s pivem - vrstva min 2 cm, bohužel velký stejně utečou, ale malý se chytí. V noci bylo dost chladno a třeba odpočíval..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 157.239 (?), 20.5.2015 11:27

Už jsem doporučil-na konk.f. výměnu zeminy...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 11.202 (?), 4.6.2015 13:37

Listy – poškození žírem

-      Na listech jamky a nepravidelné otvory. Okraje otvorů roztřepené. Žebra listů většinou neporušená. Výkusy také na stoncích, plodech a jiných částech rostlin. V blízkosti žíru zaschlý perleťově lesklý sliz; - plži

-      Nejmladší listy a pupeny okousané. V listech vykousané nepravidelné otvory. V blízkosti není zaschlý sliz; - škvor obecný.

Plody – poškození žírem

-      V plodech mělké jamky, V blízkosti zaschlý perleťově lesklý sliz; - plži

-      V plodech vykousané jamky. V blízkosti není zaschlý sliz; -škvor obecný

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika