Odrůda rajčete



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
                     
rettigova - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (160) - 207.90 (?) 
10.1.2010 10:26
"Sehnala " jsem vloni kumato, to měla být specielní odrůda, byla rajčata opravdu hodně tmavá, trochu jako karamelové chuti, ale jen první plody, pak to začalo hnít a zatímco poslední rajčata naší provenience jsme jedli ještě v říjnu-těsně před těmi mrazy, kumata byla zarytá.Nejlepší v této sortě jsou jakákoliv krymského typu, jsou tmavší, spíše bronzová - o modré jsem neslyšela, na řezu některá do zelena, jiná nádherně rubínová.Mají méně kyselin než "obyčejná".Určitě budou na našem trhu dostupná, ještě Vám doporučím - dle vlastní chuti- býčí srdce, je jich sice méně na keříku, ale jsou masitá, málo kyselá.Jinak jsem byla příjemn překvapená bílým rajčetem, bylo spíše krémovéa velmi jemné v chuti, bohužel všech je na keříku málo, pěstuju je jen proto, že mě to baví. Jestli neseženete, co by Vám vyhovovalo, pošlu Vám pár semínek v obálce.Zdravím
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
                     
host - 190.10 (?), 24.5.2008 11:01

Dobrý den, chci se zeptat, jestli se keříčková rajčata musí vázat jako tyčkové a jestli se také vyštipují.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 63.93 (?), 25.7.2008 11:15

Pěstuji keříčková rajčata Vilma, nevyštipuji je, ale čas od času vystříhávám větvičky listů, protože rostou hodně hustě. Někdy k nim krátkou tyčku dám, podle vzrůstu, protože se mi už stalo, že se pod tíhou plodů rozlomily

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 164.187 (?), 11.5.2013 22:12
Dobrý den! Už několik let sejí "Pavlínu"Je to výtečné rajče.Ne všem chutná.Je masité, s malým množstvím semen.Je výborné na lečo a jinou kuchyňskou úpravu.Vzhledem k malému množství semen není v pokrmu voda, ale dužina.Mám je v pytlích pod balkónem.Pokud na ně neprší a nepadá rosa, neobjeví se plíseň.Bětka
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
kastef - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (262) - 138.131 (?), 12.5.2013 9:36

letos mám pouze jednu rostlinku, ještě pozdě nasetou, v půli dubna, ale doufám že zaplodí.Jistě mi budou chutnat, mám keříkové rajčata ráda.Jak je keřík rozložitý?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 224.10 (?), 18.4.2009 13:47

kde se dají sehnat semínka? Díky Zuzka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vrana - (17) - 13.164 (?), 17.10.2019 18:11

to mohu potvrdit, malinká rajská jablka netrpí plísní listů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 205.40 (?), 20.6.2011 7:50

Dobrý den,

slyšela jsem, že se rajčata nemají jíst čerstvě utržená, mají se nechat aspoň hodinku "vydýchat", aby se zbavily jedovatých plynů (snad i části solaninu).  dětem bych je asi nedávala přímo z keře.

Dan.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
jacktenrek - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (452) - 218.17 (?), 20.6.2011 8:04
;)) jsem to vživotě neslyšel jím římo z keříku jen omytá a zatím žiji a i tchyně, bohužel ;), velká dlouhodobá konzumentka rajčat ještě žije, tak to nebude tak zlé..
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 128.53 (?), 17.5.2008 13:10

Z mnohaletých zkušeností mohu říci, že nejlepší je Start F1.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika