Nemocna cuketka?



   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 5.149 (?) 
1.6.2012 16:06

Myslel jsem si, že diskuze byla již skončená- pokud cuketa stále roste není z 99% nemocná. Pokud se Vám zdá, že obě rostliny nejsou identické, potom za předpokladu, že jste si je nevysévala sama (nevíte odrůdu) tak Vám někdo prodal (nebo dal) dvě odrůdy anebo Vám prodal rostliny F2 to je přesev semen z hybridních rostlin F1. 

            Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 40.132 (?), 3.7.2012 16:39

Dobrý den,

já mám na cuketách tohle taky, ale ovlivňuje to (buď to, nebo něco jiného) i výnos - asi 6 malýách cuketek nám jakoby uhnilo a dvě větší vypadají zatím v pohodě s tím, že ta jedna od konce už taky trochu uhnívá. Přitom to bylo teď v období velkého sucha, takže přelití nehrozí. Nevíte, co s tím? Děkuju

Mája

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 9.2 (?), 3.7.2012 17:29

Mně takhle uhnívají, když je v noci najdou slimáci, sice jen trochu ochutnají, ale hniloba se pak dostaví. Hanča

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
jarda7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (641) - 5.147 (?), 3.7.2012 18:02

Pěstuji cukety asi 20 let, na některých cv mám starší listy více, někde méně panašované, možná, že to choroba je, ale rozhodně neovlivňuje sklizeň více, než napadení slimáky a pod. Na fotce vidím mladé listy bez napadení - je to tedy jako u mě.

Tento týden už cukety sklízím, denně 1-2 kg (z 15 sazenic), smažím je přírodně a s rajčatovým salátem to je ta pravá letní bašta!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
graine - (12) - 63.107 (?), 1.8.2012 22:36

tak už jsem se dočkala i toho padlí...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 1.8.2012 23:31

Já si dnes všiml dalšího napadení padlím, už třetího. Objevuje se vždy asi tak po 10-14 ti dnech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Zuzinda - (24) - 211.29 (?), 4.6.2015 17:20

Dobrý den,

poradil by prosím někdo co je s listem cukety? Cuketu jsem nechala naklíčit doma, asi po 10 dnech šla na záhon, že bylo chladno a deštivo přikryla jsem ji děrovaným průhledným plastovým poklopem, tam se jí velmi dařilo a popojela dost, při odkytí jsem zaregistrovala žloutnoucí list, myslela jsem že se spálila od sluníčka, protože jsem nechala přikryto i když už bylo teplo. Dnes jsem jej utrhla - viz foto. Pravdou je, že z druhé strany byl poset mšicemi, stejně jako listy ostatních malých cuket (listy těchto jsou ale zelené - zatím?). Včera jsem omyla mýdlovu vodou. Nebude lepší všechny rostlinky zlikvidovat a vyset nové? Vloni jsem s cuketami neměla sebemenší problém ani práci, letos a ještě na tak mladých rostlinkách mě to dostalo (stejně jako mšice na kořenech řapíkatého celeru a mnoho mravenců u těchto kořenů ale i Gigantů!).

Děkuji!


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Elektron - (4) - 204.231 (?), 6.6.2015 10:54

Nejsem sice odborník, ale tipoval bych na virus žluté mozaiky cuket.

Je přenášen mšicemi a mechanicky.

Nejlépe je postižené rostliny odstranit a spálit. 

Letos mám cca 10 druhů cuket, x druhů dýní a nemoc se na jedné odrůdě objevila.

Zkusmo jsem postižené listy ostříhal jestli se rostliny vzpamatují. Jakmile se objeví na další rostlině, hned půjdou ven...

Nicméně, pokud máte rostlinek málo, raději bych postižené odstranil a dosel jinou odrůdu přímo na stanoviště.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 243.9 (?), 10.6.2015 18:02

Mam na listoch uplne to same. Kultivar: Ambassador F1

Nezda sa ze by inak rastlina mala nejake problemy.

Vedla nej v nadobe je Sunstripe F1

V dalsej nadobe je Tondo Chiaro di Nizza a Black Beauty


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 157.239 (?), 10.6.2015 19:56

To mramorování je zcela ok, žlutka je méně obvyklá. S.P.,Ch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika