Melounoviště 2012



host - 43.107 (?)
12.4.2012 9:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár informací ohledně pěstování melounů. Dostala jsem 3 naroubované melouny, odrůdu nevím. Každopádně, na zahrádku ho bohužel nedám, nevejde se. Mám možnost ho dát do skleníku a na pole, kde ale nebudu každý den moct zalévat(Tak jednou týdně se tam dostanu).V tom skleníku ho mám nechat pnout po provázku jako hadovky? A na tom poli mam pod to dát netkanou černou textilii?? Na tom poli je jen hlína, zryla bych kousek aby mohl meloun růst, nebo myslíte, že bych ho mohla nechat plazit po kompostu, jako to děláme s cuketou??Děkuji za rady

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
         
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 6.4.2012 23:33

Melouny již nedělám, u nás na Vysočině nejdou, ale s jejich roubováním mám též zkušenosti a vychází mi to podobně jako u okurek. Okurky již letos opět rozdávám. Nejlépe mi stále vychází metoda jazýčkového roubování do boku s ponecháním obou kořenů i vrcholů a postupným odřezávaním přebytečných částí. Koupila jsem si klipsy orginál SEMO, ale nepoužívám je, nevyhovují mi, mám pocit, že zhmoždí rostlinná pletiva. U této metody mám úspěšnost přes 90%. Nestejná tloušťka podnože a roubu se při zavázání srovná a nevadí. Viz lońská a předloňská vlákna s detailními fotkami postupu jsou v archívních příspěvcích.    Jiřina     

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 228.173 (?), 9.4.2012 9:58

Na Vysočině nejdou i pod sklem nebo folií? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 87.109 (?), 11.4.2012 8:29

I na Vysočině jdou... vespod černá textilie, nahoře bílá-sundávána pouze při slunečném počasí a při opylování. Nadmořská výška 540 metrů. Terezec


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
patf - (14) - 166.101 (?), 10.4.2012 15:57

Děkuji Vám oběma, zřejmě zkusím oba způsoby.

Díky!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Zdeni - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (52) - 107.127 (?), 12.4.2012 8:36

Mně se letos s roubováním melounů daří. Protože tady ale nepadla nikde zmínka, jak je dlouhá doba od výsevu podnože k roubování a od sroubování do výsadby do skleníku nebo na pole, začala jsem už v únoru a pak postupně zhruba po 14ti dnech. Dneska mám 8 překrásných prvých sazenic, od 10 do 20 cm, to jsou ty z února, jenže nevím, kam s nimi. Z některých jsem už sundala nejen klipsy, ale i kryt /petku nebo průhledný pivní kelímek/, jenže, co dál? Rajčata přestávají růst při plus deset, a melouny? Dala bych je i na zasklenný balkon, ale tam teplota hodě kolísá...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 43.107 (?), 12.4.2012 9:52

Dobrý den, chtěla bych se zeptat na pár informací ohledně pěstování melounů. Dostala jsem 3 naroubované melouny, odrůdu nevím. Každopádně, na zahrádku ho bohužel nedám, nevejde se. Mám možnost ho dát do skleníku a na pole, kde ale nebudu každý den moct zalévat(Tak jednou týdně se tam dostanu).V tom skleníku ho mám nechat pnout po provázku jako hadovky? A na tom poli mam pod to dát netkanou černou textilii?? Na tom poli je jen hlína, zryla bych kousek aby mohl meloun růst, nebo myslíte, že bych ho mohla nechat plazit po kompostu, jako to děláme s cuketou??Děkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Reniii - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (621) - 146.37 (?), 12.4.2012 22:16

Letos se chci poprvé pokusit o meloun, koupila jsem Granat od SEMA a 29.3. jsem zasadila semínka. Doted nic nevyklíčilo :-(Mám je v teplíčku zabalené v igelitáku u krbovek, ve výsevním substrátu... krásně v něm vyklíčilo vše co jsem zasadila... papriky, rajčata, okurky... jen ten meloun furt NIC. Minulý týden jsem trochu znervozněla a dala další semínka (sakra, v sáčku jich je za ty prachy jen 8kousků!). Ve stejnou dobu vysetý Piel de sapo (z koupeného melounu) už je týden venku...   Je to normální že klíčí tak dlouho?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.4.2012 6:34

Granat je "hajzlík" jehož semena dosti špatně klíčí, je to bezsemená odrůda a čím je vyšlechtěnější tím je to horší. Vloni jsem se s tím potýkal stejně, nakonec ze tří sáčků byly tři rostliny, letos první várka vyklíčila celkem dobře, v druhé z devíti semen zatím jen dvě. Navíc má tato odrůda semena s hodně tvrdou slupkou a mnohdy se po vyklíčení nedokážou lístky dostat ven. Když už se dostanou ven tak zase bývají různě deformovány, oproti obyč melounům je to bída. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 228.173 (?), 13.4.2012 6:28

Ve skleníku může být vyvázán i volně na zemi. Černá folie na poli usnadní práci s plevelem, zalévání se doporučuje vydatné třeba jednou za týden. Na kompostu poroste stejně jako cuketa, já bych ho dal přednostně na kompost, tam je melounům lépe.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 13.4.2012 6:42

Melouny pěstuji ve skleníku, foliáku i venku na textilii. Rostliny je třeba hodně zalévat po výsadbě do doby tvorby prvních plodů zhruba velikosti tenisáku. Poté již zalévání (venku) není tak nutné, meloun si hledá vodu v zemi a čím hlouběji tím je sladší cheeky.  Něco jiného je, pokud přijdou extremní sucha, kdy je nějaká zálivka na místě ale opatrně, dužina melounu je pak gumová a ne křupavá.  Pokud chcete nechat pnout melouny ve skleníku tak musíte zavěsit plody do nějakých sítěk, jsou přece jen o něco těžší než okurky. Prolistujte si loňské nebo i předloňské diskuse Melounoviště, tam to máte i s obrázky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  6,  7,  8,  9,  10  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika