Melounoviště 2010



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?)
27.8.2010 13:47
Velmi hezké barvičky ;o) 1* Přidávám pár fotek dalších melounů.
Toto by měl být Arriba. Když byl malý tak ho naďobli slimáci, rána se zacelila ale čtvrtku jem musel vyhodit, začal měknout
Toto by měl být Arriba. Když byl malý tak ho naďobli slimáci, rána se zacelila ale čtvrtku jem musel vyhodit, začal měknout
vlevo SRD 2, napravo Podarok Solnca
vlevo SRD 2, napravo Podarok Solnca
SRD - superraná odrůda
SRD - superraná odrůda
Podarok - velmi raná odrůda
Podarok - velmi raná odrůda
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 25.8.2010 16:51

Jak můžete vidět žádný plod nemá zaschlou stopku, přesto jsou zralé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
MZ - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (82) - 252.250 (?), 25.8.2010 16:52

Ještě to dokončím.

OSH Kirgizia - Mimo jiné patří k mým nejoblibenějším co se týče chuti i konzistence.
OSH Kirgizia - Mimo jiné patří k mým nejoblibenějším co se týče chuti i konzistence.
A ještě semena této odrůdy.Zralá jsou zajímavě oranžovohnědě zbarvená
A ještě semena této odrůdy.Zralá jsou zajímavě oranžovohnědě zbarvená
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
mofiz - (26) - 214.3 (?), 27.8.2010 13:29

Tak přidávám fotky rostlinek a řekněte sami, zda si myslíte, že z toho někdy něco bude děkuji

rostlinky
rostlinky
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 27.8.2010 13:47
Velmi hezké barvičky ;o) 1* Přidávám pár fotek dalších melounů.
Toto by měl být Arriba. Když byl malý tak ho naďobli slimáci, rána se zacelila ale čtvrtku jem musel vyhodit, začal měknout
Toto by měl být Arriba. Když byl malý tak ho naďobli slimáci, rána se zacelila ale čtvrtku jem musel vyhodit, začal měknout
vlevo SRD 2, napravo Podarok Solnca
vlevo SRD 2, napravo Podarok Solnca
SRD - superraná odrůda
SRD - superraná odrůda
Podarok - velmi raná odrůda
Podarok - velmi raná odrůda
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 191.158 (?), 30.8.2010 14:18
Sklidil jsem pár menších melounů a z toho dva žluté a dva menší strakaté vyhodil. Byly sice červené ale málo sladké, a co nejhorší, byly "gumové". Rostly a dozrávaly v době kdy skoro každý den pršelo. Konec nejteplejšího měsíce roku v BV - přestalo pršet a dopolední teplota +10-11°C!!! Mirek
Princ Albert (ž), SRD 2, Lajko II (Sugar Baby?)
Princ Albert (ž), SRD 2, Lajko II (Sugar Baby?)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
AniCiz - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (167) - 194.24 (?), 30.8.2010 14:29
pěkná úroda..:) u nás by asi neuzrály
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 31.8.2010 17:44
Dnes jsem sklidil několik melounů a byly jako z chlaďáku!
zleva tmavězelená klasika, SRD 2 a Bečka medu
zleva tmavězelená klasika, SRD 2 a Bečka medu
vlevo Arriba (4 kg) vedle Orange Flesh (3,5 kg)
vlevo Arriba (4 kg) vedle Orange Flesh (3,5 kg)
Orange Flesh Tendersweet, rostl skoro dva měsíce, křupavý, trochu jakoby nakyslá příchuť, ne sladký jak červené. Nikdy jsem ho neměl tak nedokážu posoudit jak má vypadat. Měl by být asi oranžovější ale k tomu mu chybí slunce.
Orange Flesh Tendersweet, rostl skoro dva měsíce, křupavý, trochu jakoby nakyslá příchuť, ne sladký jak červené. Nikdy jsem ho neměl tak nedokážu posoudit jak má vypadat. Měl by být asi oranžovější ale k tomu mu chybí slunce.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Venca - (3) - 210.43 (?), 4.9.2010 20:43

Letos jsem dal melouny hlavně do skleníku a dobře jsem udělal. Těch několik Crimsonů venku neudělalo v tom nepříznivém počasí vůbec nic, zato ve skleníku sklízím melouny od půlky července.  Na plochu 15 metrů čtverečních jsem dal 6 rostlin odrůdy Panni F1. Melounů tam vyrostlo v první vlně asi 24 a vypadalo to, že rostliny jsou vysílené a uschnou, ale po sklizni opět začaly kvést a už zrají další.

Jedinou komplikací byly v červenci v těch vedrech svilušky, ale ty jsem zlikvidoval přípravkem Vertimec. Příští rok dám do skleníku stejnou odrůdu, venku už to asi nebudu zkoušet, i když bydlím v nadm.v. 220m a bývá tu za normálního léta dost teplo. Ale normální léto asi bude spíš vyjímkou.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Felima - (29) - 150.2 (?), 8.9.2010 10:20

Tak co melounáři už máte sklizeno, nebo máte melouny ještě na záhonu?Já včera sklidila 1 meloun z 22ti, ale mám pocit jako by byl z ledničky.Naštestí byl krásně zralý a slaďoučký.Mám ale obavy o ostatní, co později narostly.Myslíte, že když se oteplí budou pokračovat ve zrání?Zřejmě roubavané melouny snesou větší chladno a vypadají velice dobře.

Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 25.9.2010 6:33
Na zahradě mám ještě dva docela velké Crimsony a pár menších Beček medu, na "políčku" je jich ještě hodně ale mám obavy že jedlých bude jen zlomek.
Sugar Baby a Bečka medu
Sugar Baby a Bečka medu




Arriba
Arriba
Arriba
Arriba


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  <  21,  22,  23,  24,  25   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika