Lilek - vaše zkušenosti?



host - 186.217 (?)
18.6.2008 10:55

Dobrý den, sazenice vypěstované ze semen "Český raný" mám krásné, vysadím na záhony a mají vše o.k., ale jak se zde píše, vždy mám poměrně malé plody. Kde sehnat hybridní semena, když do zahraničí se nedostanu?

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 4.6.2008 17:36, zobrazeno: 7741x
Dobrý den, zajímalo by mě jaké máte zkušenosti s orůdami lilků..jak je pěstujete apod. U mě se mu daří, ale chtěl bych vědět jaké odrůdy zde pěstujeme... pouze Český raný?Letos mám asi 8odrůd tak uvidíme:-)
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 254.162 (?), 4.6.2008 21:03

Pěstuji český a zkušenosti nemám žádné. Nejdříve jsem ho nechala volně růst, byl košatý a lilky sice pěkně fialové, ale mrňavé. Pak jsem viděla v Chorvatsku lilek na zahrádce - pěstován na jeden výhon, jeden plod a krásně veliký. Tak to letos zkouším takto. Zatím kvete, mám ve skleníku 3 ks. Uvidím, co z toho bude. Prosím zkušenější ať sdělí své zkušenosti.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 48.30 (?), 5.6.2008 21:51
Český raný je stará odrůda, takřka se pěstuje, protoze nic jineho v ČR není... plody jsou malé a ani vetsi nebudou... hold takova odruda... vyzkousejte zahranicni F1 odrudy a budete nadsena jako ja... pestuji je jako tyckova rajcata... vystipuji je, ale nechavam 2 hl.vyhony...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 186.217 (?), 18.6.2008 10:55

Dobrý den, sazenice vypěstované ze semen "Český raný" mám krásné, vysadím na záhony a mají vše o.k., ale jak se zde píše, vždy mám poměrně malé plody. Kde sehnat hybridní semena, když do zahraničí se nedostanu?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 48.30 (?), 18.6.2008 20:15

muzete online pres internet..nebo v Praze na I.P.Pavlova maji jednu F1 odrudu... kupujte spise protahle odrudy... prave, ze Cesky rany je kulaty a navic ma i tak male plody...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 37.74 (?), 10.7.2008 22:31

Po úspěšném pěstování melounu pokračuji v dalších plodinách- podzemnice olejna (buraky) a lilek. Lilek zaštipuji na jeden hlavní výhon, vydatně zalévám a dobrá puda, již mám (10.7.) první velké plody, jsou velike, odruda není vše, (Český raný).  Spočítám kolik bude statistický prumer velkých plodu na jednu rostlinu a dam vědět

Josef Novotný, Praha

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
mirdik - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (212) - 93.100 (?), 11.7.2008 8:58

ja nechavam jeden nebo dva hl.vyhony a odspodu odtrhavam listy..

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 255.95 (?), 13.7.2008 15:20

Už jsem to psala výše - pěstuji na jeden výhon, sklidila jsem už z každé sazenice 1 plod velikosti asi 15 cm, spodní listy, které časem žloutnou rovněž odstraňuji. Hnojím střídavě Kristalonem a Wuxal calciem. Po různých zkušenostech s lilky mám prvně úspěch.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika