Kdy roubovat okurky do foliovníku



host - 237.253 (?)
5.2.2010 23:45

Loni jsem poprvé roubovala okurky a melouny, z dvaceti rostlin mi 19 rostlo. Melounů bylo 5. První várku okurek jsem vysévala 1.3. a druhou 1.4. spolu s melouny. Dřívější výsev nemá smysl.

Tykev Sprinter roste velmi rychle, stonky jsou silné, dala jsem květináč za klavír, aby rostliny neměly světlo a vytáhly se. Asi na dva dny. Trochu to pomohlo. Asi je vhodné vyset okurky dříve o více než 3 dny. V předchozím příspěvku zmiňujete týdny, asi jde o překlep? Letos budu zase roubovat i pro přátele, pokusím se přiložit nějaké fotky. Budu se muset na to zaregistrovat. Vázala jsem páskou nastříhanou z mikrotenových sáčků.     Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
host - 223.97 (?), 5.1.2010 18:39, zobrazeno: 51371x

Můžete prosím poradit kdy roubovat okurky hadovky do foliovníku.Jak dlouho jim to trvá, než jsou schopné výsadby.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 6.1.2010 16:41
SPRINTER F1 - Tykev k roubování okurek i melounů. Na zadní straně přebalu stojí psáno: Používá se jako podnož pro roubování skleníkových okurek a melounů. Vyséváme o 3 dny později než osivo okurek a melounů a 4-5 týdnů před roubováním. Na piktogramu je uvedena doba výsevu II.-IV.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 57.67 (?), 5.2.2010 19:43

mate s tym aj osobnu skusenost?

pozrela som si stranku.

odhadujem ze priprava roubovanych sadenic je asi o 3 tyzdne dlhsia ako bezne neroubovane. Mam pravdu?

Katka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 155.12 (?), 5.2.2010 20:36

Podívejte se i na tento odkaz. Osobní zkušenosti zatím nemám. Chystám se letos poprvé to vyzkoušet hlavně na melounech (pokusím se i o pár okurek).

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 5.2.2010 21:37

Vloni jsem zkoušel právě na vodním melounu, ale ani na jedné ze 4 sazenic jsem neuspěl, nesrostly. Snažil jsem se striktně dodržet termíny podle sáčku (myslím Sprinter F1) a stonek podnože byl dost výrazně větší než stonek melounu. Taky třeba ta velikost sazenic byla třeba větší než pro srůst je vhodné - to jen má domněnka, tak jestli ten udávaný počet týdnů není moc. A navíc možná by to pevněji spojil ten kolíček, který se k tomu prodává, nevím. Letos mě to láka zkusit znovu a pro jistotu zlepšit vše proti předchozímu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 237.253 (?), 5.2.2010 23:45

Loni jsem poprvé roubovala okurky a melouny, z dvaceti rostlin mi 19 rostlo. Melounů bylo 5. První várku okurek jsem vysévala 1.3. a druhou 1.4. spolu s melouny. Dřívější výsev nemá smysl.

Tykev Sprinter roste velmi rychle, stonky jsou silné, dala jsem květináč za klavír, aby rostliny neměly světlo a vytáhly se. Asi na dva dny. Trochu to pomohlo. Asi je vhodné vyset okurky dříve o více než 3 dny. V předchozím příspěvku zmiňujete týdny, asi jde o překlep? Letos budu zase roubovat i pro přátele, pokusím se přiložit nějaké fotky. Budu se muset na to zaregistrovat. Vázala jsem páskou nastříhanou z mikrotenových sáčků.     Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 6.2.2010 10:24

Ne, není to překlep. Těmi týdny jsem měl na mysli výsev doporučený 4-5 týdnů před roubováním. A právě za tu dobu narostly podle mě hodně mohutné sazenice podnože, i melounů, i když ty se slabšími stonky. A tak jsem měl pocit, jestli není lepší roubovat dříve, že třeba ty rouby na mladších rostlinách lépe srůstají. Co myslíte?

(Jinak doba výsevu byla zhruba na konci března, tam jsem dodržel ty 3 dny po sobě taky podle návodu na sáčku.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 6.2.2010 10:42

Hledala jsem po bytě lońský kalendář, abych zjistila datum roubování a domnívám se, že to bylo 23.3.2009 podle toho, co jsem v té době dělala. Nezapisuju si totiž časy výsevů a výsadby, myslím si, že si to budu pamatovat a za rok si nepamatuju nic. Výsev jsem měla na okně v obýváku. To znamená, že to trvá 3 týdny a něco. Roubování řídím stavem podnoží a ne počtem týdnů. Myslím si, že lépe roubovat o něco dříve, než to nechat přerůst.           Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 237.253 (?), 6.2.2010 10:47

Ještě k předchozímu. Jakou jste použil techniku roubování. Já před lety to zkoušela, použila jsem způsob do rozštěpu, nerostlo mi nic, pak jsem léta roubované okurky kupovala, až loni jsem po radách Loskutáka použila techniku přikájení, kdy se provede zářez jen do poloviny podnože, nechá se kořen i vršek obojí se zasadí a postupně se odřezává nepotřebné. Inspirovala jsem se na webu. Ani se to nemuselo dávat do igelitových sáčků a rostlo vše.    Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
honzel - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (134) - 73.130 (?), 6.2.2010 21:22

Přidávám sem obrázek, podle něhož jsem rouboval.Místo ke srůstu jsem obalil proužkem alobalu, snaha byla hodně natěsno. Alobal jsem si troufnul asi po 14 dnech sundat u dvou sazenic a hned se to od sebe oddělilo a myslím bez jakéhokoliv náznaku srůstu. (Bylo to v té době ve skleníku v květináčku, přes den tak 25 až 30 C a v noci kolem 16).Tak jsem si říkal, že ty další nechám déle a vysadil je do pařeniště - v květnu, ale datum už přesně nevím. Podle barvy listů se mi to jevilo nadějné a tak jsem asi po týdnu + a něco sundal proužky alobalu na dalších dvou - jedno se rozpadlo od sebe ihned a poslední sazenice po několika dnech. Už si ale nepamatuji, jestli jsem otálel s oddělením kořenů melounu a nadzemní části tykve, ale řekl bych že jsem to oddaloval hodně.

Shoduje se tato technika roubování s jednou, z těch Vašich popsaných?

roub
roub
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika