Jak postupovat s těmito rajčaty?



Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?)
8.5.2014 9:53

Hlavně mi přijde nevhodné umístění rajčat na policích, takto skladuji zavařeniny, ne přísadu. Neduživost rostlin nejspíš působí nedostatek slunce, toť zdroje energie pro růst, živiny to nenahradí. Dala bych do přepravek ven na balkon, na terasu ev. ven do země. Nevím, kde žijete a zda u Vás ještě hrozí přízemní mrazíky.  Pozor na popálení sluncem a polámání větrem, rostlinky jsou slabé. Pokud máte semena kvalitních odrůd, snažila bych se vylepšit stávající přísadu, na trhu nebudete mít velký výběr odrůd. U nás zahradník pěstuje jen Tornáda, že prý "lidi nic jinýho nechcou". Zdraví Jiřina

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 78.100 (?), 7.5.2014 23:42, zobrazeno: 7469x

Dobrý den, nechal jsem si u známe vypěstovat zajímavé sazenice rajčat z kvalitního, certifijkovaného semena z Čech, Slovenska, Holandska, Itálie a pod..20.3 jsem dal na vypěstování rostlinky, vyšlé z pudy, s kličními lístky. Nevim v čem je problém ale k dnešnímu dnu vypadají sazenice vid.obrázek. Chci se zeptat, co by jste radili, mám sazenice už dát do zahrady, nebo ještě nechat v kelímcích? Mam vubec jistotu že budu mít z těchto sazenic letos úrodu, nebo mám koupit nové na trhu? 

sazenice rajčat
sazenice rajčat
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 78.100 (?), 7.5.2014 23:46

P.S. jedná se o klasická, kolíková rajčata, a kolíková cherry rajčata, né zakrslá!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.5.2014 6:40

Mám tomu rozumět že jste vysel semena a pak jste rostlinky předal známé na vypěstování? Na to že jsou rostliny měsíc a půl staré, tak jsou dost malé. Nechal bych je ještě v kelímkách, trochu přihnojil ale každopádně s nimi ven. Alespoň 14 dnů bych je nechal v nějaké bedýnce venku otužovat a za chvíli budou 2x takové, jen pozor na přímé ostré slunce, musí si nejdříve zvyknout.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 78.100 (?), 8.5.2014 7:30

ano přesneě tak, vysel jsem semena a jelikož v bytě nemám na to podmínky dal jsem to známe na dopěstování, jeilkož sem nechtěl rodinu terorizovat kelímky po všech oknech.   Čím by jste poradil přihnoit? Já je plánuji dát na zahradu kde mám pro rajčata kapkovou závlahu. Mám to udělat tak že je nechat týden otužovat na balkóně a potom už dát na zahradu? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 78.100 (?), 8.5.2014 7:41

P.S. Jaké hnojivo by jste doporučovali? Kristlalon, Lignohumát /jak naředený/, nepo jedno-dvě zrnka Cereritu do každého kelínku? 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 187.151 (?), 8.5.2014 8:03

Kristalon růst 0,2%. Ale myslím, že zasazeným by jim bylo líp. Sázel jsem stejně malá rajčata a rostly bez problémů. Pokud nejsou zvyklé na slunce, použil bych bílou krycí textilku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 8.5.2014 9:53

Hlavně mi přijde nevhodné umístění rajčat na policích, takto skladuji zavařeniny, ne přísadu. Neduživost rostlin nejspíš působí nedostatek slunce, toť zdroje energie pro růst, živiny to nenahradí. Dala bych do přepravek ven na balkon, na terasu ev. ven do země. Nevím, kde žijete a zda u Vás ještě hrozí přízemní mrazíky.  Pozor na popálení sluncem a polámání větrem, rostlinky jsou slabé. Pokud máte semena kvalitních odrůd, snažila bych se vylepšit stávající přísadu, na trhu nebudete mít velký výběr odrůd. U nás zahradník pěstuje jen Tornáda, že prý "lidi nic jinýho nechcou". Zdraví Jiřina

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 216.228 (?), 8.5.2014 10:56

Taky bych je dala ven, ať už jen na balkon nebo na trvalé stanoviště a snažila bych se je ještě popohnat pomocí nějaké konstrukce a netkané textilie. Těch pár stupňů tepla k dobru, které se tím získají, dokáže sazeničkám hodně pomoct. Ale nepřijdou mi nějak zásadně malé, rajče umí hodně dohnat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 8.5.2014 14:00

Kristalon Start (nebo jiné podobné ve vodě rozpustné) jednou týdně, klidně bych dal i dvě odměrky na 10 litrů vody.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 166.219 (?), 8.5.2014 20:40

ty rajčata jsou podle vyjádření známé   už určity čas na slunci, otužovali se postupne. Na polici byli z duvodu prizemnich mrazu na zacatku tydne. Teď už jsou zase venku. Takže radíte Kristalon a v jake koncentraci?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika