Hniloba plodů paprik



bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?)
4.8.2015 13:18

V letošním velmi horkém létě je výskyt suché hniloby u papriky velký. Důvodem je okamžitá nepřijatelnost vápníku kořeny pro rostliny paprik, ale i rajčat. Doporučuje se vyrovnaná zálivka (porost by neměl přeschnout) a přihnojení vápníkem na list (Wuxal Calcium, InCa atp.)

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2   
host - 173.20 (?), 4.8.2015 13:11, zobrazeno: 28718x

Dobrý den,

prosím o radu s problémem u paprik

plod začně hnít dle obrázku, myslel jsem, že pomůže drcený vápenec, ale po měsíci žádné zlepšení a to jsem vápence použit ke každé rostlině cca 1/2 litru drceného vápence

Děkuji v šem za radu

Petr

Shnilá paprika
Shnilá paprika
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
bred_ik - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (899) - 228.74 (?), 4.8.2015 13:18

V letošním velmi horkém létě je výskyt suché hniloby u papriky velký. Důvodem je okamžitá nepřijatelnost vápníku kořeny pro rostliny paprik, ale i rajčat. Doporučuje se vyrovnaná zálivka (porost by neměl přeschnout) a přihnojení vápníkem na list (Wuxal Calcium, InCa atp.)

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 173.20 (?), 5.8.2015 9:12

A nemůže to být něčím jiným?

protože stejný problém jsem měl loni tak jsem na jaře hodně povápnil a zalévám každý den

Dík

Petr

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 39.35 (?), 5.8.2015 10:21

Přesně, jak to popsal Bredik. Rostliny nepřijímají půdní vápník a tím je přihnojování diskutabilní. Pomoc je v postřiku kapalným hnojivem na list, např. zmíněný Wuxal calcium.   I.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 68.180 (?), 21.6.2016 14:21

Také se mi hniloba na paprikách ve skleníku objevuje každým rokem a nic nepomáhá, stříkám WUXALEM, vápním, hnojím a pořád stejné. Letos jsem už objevila zase na plodech.Renáta

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 220.242 (?), 27.6.2016 20:42

Dobrý den. Mám zrovna ten samý problém. Papriky jsou pěkné a pak začnou hnít. Vyzkoušela jsem vše možné bez výsledku. Na podzim jsem dala do hlíny hodně vápna (rozpustila jsem ho ve voda a polila půdu). Ještě podotýkám, že jsem používala koňský hnůj. Letos mám papriky pěkné, ale zase mě trápí mšice. Papriky už stříkám vodou, abych je opláchla a znovu aplikuji postřik. Zkusila jsem zasadit papriky do foliáku do kravského hnoje a ty se mi zdají lepší i když mšice hodně opozdily růst. Dnes jsem už ale objevila svilušku na okurkách, takže mám po náladě něco pěstovat. Stejně tam ale zítra zase půjdu a budu bojovat. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Igi - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (71) - 180.86 (?), 8.8.2015 17:09

Měl jsem to taky, dal jsem vápenec a ještě jsem koupil chlorid vápenatý a postříkal listy. Zdá se, že to pomohlo.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 234.254 (?), 8.8.2015 18:48
treba poriadne polievat velkymi davkami vody aby sa voda dosatala hlbsie a nie len cm pod povrch
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 10.217 (?), 8.8.2015 19:14
Mám sklenik 4x3m a polievam podľa potreby dva tri razy za týždeň. Na jedno poliatie miniem 400 až 700 litrov vody. Voda je odstata z nádrže. Mám tam papriky rajčiny uhorky a melóny a zatiaľ všetko ok. Dnes som odtrhol takúto uhorku. 50 cm dlhá 33 obvod a vyše 2kg. :-D

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 32.73 (?), 9.8.2015 9:16

Takúto uhorku můžeš rovnou odnést slépkám. Okurky se sklízí ještě než začnou světlat, pak už je to jen nahořklá nakyslá guma.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika