Fleky na rajčatech



m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?)
21.8.2014 10:07

Pro posouzení je nutno dát i snímek rostliny, listů. Snad nikdy není poškozený plod, aby nebylo i něco na rostlině.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 50.38 (?), 20.8.2014 8:24, zobrazeno: 7796x

Zdravím,
tušíte někdo, proč rajčata takto flekatějí? Jedná se o nedostatek některé z živin nebo je to plíseň? Jsou rajčata bez následků poživatelná?
Díky za odpovědi

rajče
rajče
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 83.250 (?), 21.8.2014 9:08

Tak se projevuje i plíseň. Jak jsou na tom rostliny zdravé, či už jsou napadené - tedy s hnědými skvrnami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 133.163 (?), 21.8.2014 10:07

Pro posouzení je nutno dát i snímek rostliny, listů. Snad nikdy není poškozený plod, aby nebylo i něco na rostlině.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 50.38 (?), 21.8.2014 17:30

Dobré odpoledne,
rostliny jsou ve větraném skleníku. Vyskytuje se to na některých plodech druhů s většími plody až v době, kdy dozrávají, a ještě ne na všech. Někdy je kresba výraznější, jindy méně, ale zásadně začíná nahoře - u stopky. U hroznovitých druhů jsem to nepozoroval. Chuťově plody nijak nevybočují ze standardu. Rostliny vypadají také vcelku zdravě. Výška rostlin je okolo 2 m u tyčkových a ca 0,7 m u keříčkových druhů. Vzhledem k tomu, že jsem sel asi 8 druhů, nejsem schopen určit jejich název. Zbarvení se vyskytlo již v loňském roce - máme skleník (10 m3) teprve druhým rokem - nicméně rajčata pěstujeme již dlouho. Jako substrát používám 2-letý kompost doplněný koupenou zeminou. 1-2 x přihnojuji NPK. 1x jsem to postříkal Kuprikolem - nevím, zda to není málo.
Napadlo mě, zda to nemůže být způsobeno chybějícím prvkem v půdě (Ca, B, Mg?) nebo jestli to nezpůsobuje větší kolísání teplot (bydlíme v Podkrkonoší, v údolí), ale to by se spíše projevilo u rostlin v pytlích venku, které vypadaly v předešlých letech v pořádku.

Děkuji za odpověď.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 21.8.2014 17:52

Rostliny vypadají vcelku zdravě. Zkuste vyfotit co je na nich nezdravého, pomůže to při hledání příčiny. Mrkněte na snímek, tady je to uvedeno jako nadbytek vápníku, a je to celkem podobné.

"Nadbytek vápníku přispívá ke zvýšení obsahu chloridových iontů, v jehož důsledku se na slupce objevují zlatavé skvrny"


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika