Fialová rajčata



Stránky: 1,  2   
host - 210.69 (?) 
15.6.2014 16:22, zobrazeno: 11510x

Mam ve vyvysenem zahonu fialova rajcatau kterych se krouti vrchni mlade listy, a u korenu vyrustaji nejake boule viz foto. Zaleva pravidelne ke korenum a jsou osetrena Kuprikolem ve dvou postricich.


Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Františka - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (164) - 176.163 (?), 15.6.2014 17:31

Mohl by to být Stolbur ten se projevuje fialovým zbarvením listů ty nádorky u kořenů deformované listy. Není sice vidět celá rostlina ale zkuste si to někde najít u této choroby neexistuje ochrana odstraŇuje se celá rostlina, někde jsem četla, že se začíná znovu objevovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 210.69 (?), 15.6.2014 17:43

listy zbarvene nejsou, a rostli roste celkem slusne. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.69 (?), 15.6.2014 17:45

predchozi fotka je paprika, ti jsem sem dat nechtel.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3239) - 5.149 (?), 15.6.2014 17:51

Něco nedobrého máte v půdě- asi nějaký herbicid - Roundup?

                        Mr Big

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 210.69 (?), 15.6.2014 17:58

je fakt ze je tam pridany kompost, ktery je z casti u posekane travy ktera urcite byla strikana herbicidama lroti plevelum.

jeste mi reknete co stim vymenit vsechnu hlinu v zahone a zachranim tim rostlinky?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.6.2014 18:13

Vzorový příklad toho co dokáží napáchat selektivní herbicidy, a tolik se o tom tady již psalo... Rajčata jsou na vyhození, kompost na rozhození a zarytí.

PS: uvědomte si že součást selektivních herbicidů kyselina dichlorfenoxyoctová (2,4 - D), je chlororganický pesticid, který proslul zejména jako jedna ze složek defoliantu Agent Orange, který byl masově nasazen americkou armádou během války ve Vietnamu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.6.2014 18:19

Fialová rajčata mají být extremně zdravá, ovšem těmi hebicidy jsou zdegenerovaná a to co je na stonku jsou zmutované "vzdušné" kořínky, které rajčata běžně na stoncích vytváří. Pokud by vypadaly normálně a byly zahrnuty zeminou, tak z toho zakoření.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 210.69 (?), 15.6.2014 18:23

v tom samem zahone mam jeste papriky. maji se take vyhodit? A rajcata jsou proste v ... i kdyz vymenim vsechnu hlinu v zahone?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 15.6.2014 18:53

Můžete papriky zkusit přesadit do zdravé půdy, ale než se zmátoří a obnoví růst tak je skoro po sezoně. Lepší by bylo koupit jiné (pokud se ještě dají koupit). Rajčata mi vydravěla po přesazení zhruba za měsíc, ale něměl jsem je tenkrát zdaleka tak poškozené, tohle bych si netroufal jíst. Já tuhle zkušenost nabyl zhruba před třemi lety, a od té doby si dávám majzla. Selektivní herbicid můj trávník neviděl více jak deset let, a sem tam po nějakém tom rondapu není co kompostovat. Nevěřte moc ani kupovaným, byť značkovým substrátům, cizím ani domácím, žádný cizí hnůj (hlavně koňský), nic z kompostárny (tam se soustřeďuje veškeré svinstvo z měst). Ještě nejsou žňa, ale pole už postříkali od zimy nejméně 3x.

Já osobně používám substrát v 75 litrovém balení (viz snímek) za necelou stovku již několik let, a jsem spokojen, doposud žádný problém. 


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika