Ekologická ochrana rajčat



host - 94.122 (?)
8.6.2011 22:42

Zkuste kouknout na stránky Biocont Laboratory, mají i poradenskou službu. Proti plísni má snad také fungovat Bioan či Bioton, teď přesně nevím. Elena

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
         
host - 152.34 (?), 8.6.2011 18:11

No, zrovna hypermangan (tj. manganistan draselný, který obsahuje mangan, draslík a kyslík) i jod jsou pro vodní organismy vysoce toxické (mrkněte se na bezpečnostní listy), takže by pro ně měly platit stejné podmínky jako pro komerční produkty. Problém asi také bude krátká persistence (rychle zreagují na neaktivní látky) a nesystemický účinek (působí pouze na povrchových plochách, na kterých je postřik nanesen), takže se stříkat bude muset dost často. A když si k tomu přidám neověřenou účinnost, nevím, jaké budou výhody oproti komerčním přípravkům. Zuzana

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 73.3 (?), 9.6.2011 15:42
Ale houby. Mangan po styku ze zeminou velmi rychle změní oxidační stav na +4. Je prakticky nerozpustný a ničemu neškodí. Draslík skončí v podobě nějaké soli, z největší části to bude uhličitan. Kyslík bude v aktivní formě existovat zlomky sekund... Strach z ohrožení přírody by význam měl leda v případě, že by jste hodil lopatu manganistanu do studně.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Raz - (13) - 201.25 (?), 9.6.2011 10:55

Mirku, děkuji, zkusím o tom zjistit víc.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 154.78 (?), 8.6.2011 16:57

Proboha a proč tedy chcete stříkat? Když jste nestříkala vůbec bylo to skvělé a s postřïkem byla jen půlka úrody - má Váš dotaz tedy logiku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 201.25 (?), 8.6.2011 18:30

No tak předpokládám, že kdybych loni nestříkala, tak nebude vůbec nic. Předloni byl asi lepší rok. To s dotazem nesouvisí, to byla jen taková hloupá vsuvka.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
marmisa - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (161) - 69.62 (?), 8.6.2011 20:26

Tak. Asi před týdnem jsem na základě Mirkovi rady pod "Okurka - plíseň" namíchala půl litru vody, cvrkla jsem tam trochu mléka a protože se mi nechtělo jet do blízkého města pro jod, tak jsem do toho čtyřikrát stříkla JOX, který se používá při bolestech v krku. Postříkala jsem tou směskou listy okurek zasažené plísní a druhý den byly plísňové fleky krásně zaschlé a do dnešního dne se na okurkách další plíseň neukázala. Asi to má něco do sebe nebo že by plíseň zmizla sama od sebe? Bedlivě ty čtyři okurky sleduji a jsem zvědavá, co se bude dít dál.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 152.34 (?), 8.6.2011 20:56

Nadpis je "Ekologická ochrana rajčat". Na základě čeho předpokládáte, že postřik rajčat směsí obsahující JOX je ekologický? Víte něco o tom, jaké má elementární jód vlastnosti? Že se v přírodě jako prvek vůbec nevyskytuje?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 94.122 (?), 8.6.2011 22:42

Zkuste kouknout na stránky Biocont Laboratory, mají i poradenskou službu. Proti plísni má snad také fungovat Bioan či Bioton, teď přesně nevím. Elena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
Raz - (13) - 201.25 (?), 9.6.2011 11:02

Eleno, děkuji, zkusím!

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 217.130 (?), 8.6.2011 22:56

...ekologicka ochrana je ochrana v spravny cas a v potrebnom mnozstve... Myslim, ze nie su neekologicke pripravky. Uz su casy DDT a podobnych latok za nami. Naco dramatizovat? Iste, aj ja by som si prial, aby na choroby a skodcov zabrali cukor alebo kuracia polievka, ale neda sa to. Preto si myslim, ze ekologicke su vsetky co sa predavaju, a tie najnajekologicke vacsinou nezaberaju.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3,  4,  5  >   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Úprava vody magnetickým polem12:13
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?10:37
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika