Choroba rajčat?



host - 230.145 (?)
23.7.2013 22:45

Foto z rubu dodávám ale samet povlak jsem tam neviděl. Zalévám odstátou vodou - má ale vysoký podíl železa. Hnojím jednou za čas konskými koblížky - ředěné v 200 litrovém sudu vodou.


Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3,  4   
            
host - 230.145 (?), 23.7.2013 22:45

Foto z rubu dodávám ale samet povlak jsem tam neviděl. Zalévám odstátou vodou - má ale vysoký podíl železa. Hnojím jednou za čas konskými koblížky - ředěné v 200 litrovém sudu vodou.


Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 23.7.2013 23:17

List mi připadá bez plísňové choroby, celkem zdravý ani bych nestříkala ani list neodstraňovala. Sama jsem se po návratu z týdenní dovolené setkala na listech venkovních rajčat s horším poškozením, usoudila jsem, že může jít o popálení od slunce po týdnu bez zálivky. Postiženy mám listy ve středu rostliny, jsou žluté až hnědé. Před dvěma týdny byly postříkané proti plísni.  Od návratu z dovolené se postižení nešíří.   Zdraví J.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 23.7.2013 23:48

Nejvíce takto napadené listy jsem měl při pěstování v květináčích, letos jsem se na to více zaměřil a musím konstatovat že je to všude, v květináčích, na záhonech i ve skleníku. Zda je to porucha ve výživě či nějaká choroba nedokáži jednoznačně posoudit, hodně rajčatových chorob je si podobných, řekl bych že větší dávka dusíku do květináčů zlepšila vzhled rostlin.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Zdenula - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (170) - 165.42 (?), 24.7.2013 7:24

Já jsem zjistila něco podobného, ale jen u poloviny rajčat, co pěstuji. Odshora jakoby žloutnou - hnědnou úplně ty nejmladší lístečky, hned ty pod nima to mají po okrajích také trochu. Mají to ovšem jen některé rostliny. Pátrala jsem po tom, proč to ty ostatní nemají a vysvětlení mám toto. U postižených rostlin mám jako oporu železný prut, u zdravých mám dřevěný kůl. Tak si myslím, že ty špatné lístečky jsou spálené od toho, jak se mlaďoučké dotýkaly té rozpálené tyče v těchhle vedrech, že se prostě spálily. Rostliny s dřevěnými kůly jsou naprosto zdravé.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
m3f - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (5577) - 242.167 (?), 29.9.2013 13:28

Dnes jsem při likvidaci rajčat objevil plíseň na stoncích a okvětních lístcích rajčete, plody už tam nebyly, jen jejich torza poničená vodou. Paradoxně to bylo ne na záhoně ale v květináči, odrůda Mini San Marzano.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
KUKY - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (4485) - 38.136 (?), 29.9.2013 17:08

Dnes jsem taky likvidoval. Krásné, zdravé keře. Zaplnil jsem kontejner na zelený odpad asi do poloviny nezralými rajčaty z 28 rostlin. Kontejner je velký jako popelnice. Letos byla strašně krátká vegetace pro teplomilné rostliny. Ale třeba ovocné stromy, to je džungle z přírůstků.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 223.4 (?), 29.9.2013 18:25

Ve skleníku máme ještě hodně pěkných, ale zelených račat. Byla by škoda je vyhodit, co radíte? Děkuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Jiřina7 - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (883) - 141.32 (?), 29.9.2013 19:05

Ve skleníku můžete rostliny mít ještě měsíc, přízemní mrazíky jim neuškodí. Celkově rajče snese chladněji než okurka. Okurky mi na záhoně spálil přízemní mráz, rajčata přežila bez úhony.  J

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
Walter - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1252) - 168.18 (?), 29.9.2013 19:39

Nechat je tam. Teprve venkovní mrazy pod -3 by mohly uškodit i rajčatům ve skleníku.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3,  4   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika