Jak na likvidaci Ježatky kuří nohy



Stránky: 1,  2   
host - 223.101 (?) 
19.8.2009 15:19, zobrazeno: 67925x

Máte prosím někdo zkušenosti s likvidací plevele Ježatka kuří noha v trávníku? Postřikuji Bofixem, pravidelně sekám a tento zákeřný plevel se mi nedaří zničit. Děkuji za radu. Boková

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Houdaaal - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (247) - 248.127 (?), 19.8.2009 15:44

Pokud vím, tak by měl působit Stomp 330 E, Stomp 400 SC nebo Agil 100 EC - půdní herbicidy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 147.142 (?), 16.7.2010 9:28

Dobrý den,

mám stejný problém. Zkouším Garlon a údajně funguje Puma Extra Speciální přípravek do jílku jednoletého, mnohokvětého a vytrvalého proti ovsu hluchému (vývozy). V dávce 0,8-1 l/ha aplikujeme do počátku sloupkování jílků. Hubí i chundelku metlici, psárku polní a ježatku kuří nohu.

Uvidíme

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 143.209 (?), 16.7.2010 22:26

Stomp 400SC neučinkuje ani po týdenních vedrech kolem 30 stupňů Celsia a bez kapky deště! Ze zoufalství jsem použil Touchdown, totální herbicit a za 3 trpické dny je problém vyřešen!!!   ED

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.7.2010 0:04

Včera u nás bylo dokonce přes 38st! Tři dny se zlitá potem ploužím zahradou a snažím se ježatku a jí podobnou mrchu dostat ze záhonů. jelikož už má semena. Vám přeju, aby jste měl pravdu a herbicidem ji opravdu zlikvidoval, protože pokud už kvete, mám obavu, že semena úplně v klidu dozrají i na té,,mrtvole" !

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 182.202 (?), 17.7.2010 1:04

Pozor, postřiky nesmíte provádět za přímého slunce, ale spíše ve večerních hodinách. Ani bych se paní Konvalinko v těchto vedrech na zahrádku a Ježatku ani nevykašlal. Mimo zalévání skleníku a záhonu.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
konvalinka - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1285) - 143.17 (?), 17.7.2010 11:19

No, já bych ráda (se na to v tomhle vedru vykašlala ) jenže jak se u nás říká:,,ta potvora roste hleďavoči" a když mi vysemení, mám zase příští rok galeje Mám hektarovou,,zahrádku"

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 192.74 (?), 13.1.2011 17:04

Dobrý den Vám všem, je zima a tak sedám k počítači abych nastínil, jak jsem zápasil s Ježatkou v trávníku.  Boj dlouhý, ale ani né tak úmorný. Nejdříve jsem se snažil likvidaci herbicidy, ale snad jí to i chutnalo, ruční likvidace byla marná a tak asi před 3-mi lety jsem ji nechal ať si roste. Asi tak  začátkem srpna onoho roku jsem si koupil Vetikulátor a protože jsem dost nedočkavý od přírody, trávník jsem provzdušnil. Bylo neuvěřitelné kolik zahradních koleček jsem takto vyhrabal. Protože ježatka jak jistě víte,  roste převážně v horizontálním směru, vertikální nože udělali své. Před loni i v loni jsem toto opakovat ve stejném období, protože rostlina je již dosti prorostlá travou a její semínka nezralá a tedy neschopná klíčit. Je pravdou že to co zbyde v zemi po provzdušnění, vyroste znovu, ale už né tolik, protože v žáří pomalu rostlinka odumírá. Po této době se dá říci že se Ježatka téměř neobjevuje, - i když sem tam ano. Rozhodně už nezničí 600 m trávníku. Doufám, že Vám to taky pomůže.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 101.214 (?), 14.7.2011 15:09

dobrý den

tak to je pěkné s tou ježatkou mám 1000m nového trávníku a jako začátečník jsem až tedko přišla na to že je to ježatka, furt jsem koukala jaká divná tráva me tam v té hřištní směsi roste v domnění že to tam asi patří dokonce jsem žluta místa s ježatkou pohnojila v domnnění že je tam špatná půda tak to jsem si tedy dala

no totálním herbicidem budu půlku pozemku dosevat no a zkusit tu Pumu nevím píšou tam že je do obilí tak nevím co to udela s trávníkem možná toho trošku zakoupím a postříkám jen kousek

zkuste prosím někdo připojit Váš boj s ježatkou at vím co s tímděkuji za rady

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 49.39 (?), 14.7.2011 18:38

Ježatka se tu řešila už několikrát (možná i na deseti vláknech diskuse). Doporučuji Vám vyhledat si a pozorně pročíst ony diskuse a zařídit se podle toho. Jinak nevím, jestli se něco nového v tomto směru objeví.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika