Slivovice z odpeckovaného kvasu



Stránky: 1,  2,  3   
host - 169.36 (?) 
16.3.2010 12:00, zobrazeno: 41722x

 Zdravím všechny na této diskusi.chci se jen s vámi podělit o svoji zkušenost.V lednu jsem byl v pálenici se švestkovým kvasem.Kvas byl napůl z pološvestek a pravých švestek.Celkem po odebrání deky 250l.Všechny švestky před naložením odpeckovány.Výsledek v pálenici-22 litrů 69%.naředeno na 55%-to jen na okraj.Již po dvou měsících jsem srovnával tuto slivovici, a tříletou, která byla kvašená klasicky s peckami.Jednoznačně je lepší ta bez pecek, a to je velice čerstvá.Je jemnější, daleko více vinikne chutˇ dužiny, řekl bych přímo lahodná.Toto je jen má zkušenost, nechci nikomu nic vnucovat. Chtěl jsem jen po letech zkusit něco jiného a nelituji toho.Prostě k jemné povaze patří jemná slivovice.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 16.3.2010 12:44

Ta úvaha o jemné povaze je skvělá 
Zkuste ještě porovnat Vaši slivovici z vypeckovaných švestek se slivovicí z kvasu, který bude před pálením přecezený (třeba přes přepravku na ovoce, aby se pecky zachytily). Abyste zjistil, zda je jemnost pálenky způsobena absencí pecek v kvasu anebo v kotli. Pokud by stačilo kvas přecedit, ušetřil byste si mnoho práce s vypeckováním. Jistě, každý rok není stejný, to platí i o té letošní. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.36 (?), 16.3.2010 12:54

Správná úvaha, ale v tom mám jasno, protože již před třemi roky cedili v pálenici kvas před nalitím do kotle přes síto.-byl jsem u toho.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 209.2 (?), 21.3.2010 7:48
Stačí kvas pred pálením precediť a dostanete slivovicu akoby ste slivky odkôstkovali. Mne ale potom vo výslednej slivovici chýba tá charakteristická mandľová vôňa a chuť. podľa mňa slivovica z odkôstkovaných sliviek alebo z precedeného kvasu nie je jemnejšia ale fádnejšia. Tak ako sa slivovica z predčasne obraných sliviek nedá porovnať so slivovicou z riadne premrznutých a otrasených sliviek, tak aj slivovica bez kôstiek zaostáva za "kôstkovicou". Je to všetko samozrejme môj subjektívny názor a názor mojich chuťových a čuchových buniek. A idem ho podporiť poháričkom mojej "kôstkovice". Na zdravie...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
yaw - (9) - 180.10 (?), 13.5.2010 19:12

Chci letos zkusit kvas z renklod (špendlíků, myroblán). Zkoušeli jste někdo před pálením přecedit takový nebo podobný kvas? Nabourá se kvašením ovoce natolik, že jde potom od pecek?  Nebo se to musí pálit i s peckami?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 13.5.2010 22:45

Myslím, že kvas cedí před pálením stále více lidí. Kvalitě destilátu to údajně propspívá Sám jsem to, přiznám se, nedělal, ale letos, budou-li švestky, to zkusím. Vykvašené ovoce jde od pecek určitě (včetně durancií), když vylévám kvas ze sudů, zůstávají na dně úplně čisté pecky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 39.244 (?), 23.5.2010 13:27

Stačí ke kvasu přidat trochu emzymu Rohapect PTE, od fi Schimansky a kvas bude poté dostatečně tekutý na to,  aby pecky zůstaly po skončení kvašení čisté. Poté je již můžete "přecedit" přes síto a popřípadě "něco" vrátit do vařáku (množství chce odzkoušet, aby vyhovovalo "chutí").

Zdravím paliče i páleníky. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 24.183 (?), 7.6.2010 16:06

Budou-li švestky... tak v tom mám bohužel zcela jasno. U nás bude doufám hodně jablek, pokud stihnou dozrát hrozny tak by mohlo být i víno ale peckoviny letos pálit tedy zcela určitě nebudu. U nás letos nebudou ani myrobalány    :-(

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 179.11 (?), 7.6.2010 20:34

Špendlíky určitě neceďte destilát ze špendlíků se podaří jednou za několik let, nevím jak u vás ale u nás špendlík dozraje tak jednou za tři čtyři roky. Pokaždě jé z toho, ale opravdový skvost. Rengloty bych řekl že ani nemá cenu sbírat, než začnou kvasit zplesnivý, aspoň ty naše...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 7.6.2010 22:49

Plesnivění rynglí není chyba plodů, nýbrž přípravy kvasu. Ryngle je třeba hned po vsypání do sudu dostat do roztoku, tedy nejlíépe rozmělnit. Pokud by byly moc tvrdé a nešlo to, tak zalít nějakou tekutinou - rozmačkanými měkkými slívami nebo třeba jablečným moštem.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika