Slivovice k narození syna



vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?)
31.1.2012 23:14

Máte pravdu, i já jsem kdysi viděl u svých příbuzných dřevěné škopky se švestkami a bez poklopu. Dnes bych ale tento postup nedoporučoval.  Kvůli napadení šarkou se používají na kvas i skořejší a méně sladké odrůdy než pozdní Domácí švestky a durancie. Dnešní kvasy by takový postup nemusely ustát bez úhony.  A řekl bych taky, ač někteří nemusejí souhlasit, že nároky většiny konzumentů na jemnost slivovice v posledních desetiletích vzrostly.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
                     
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 65.50 (?), 31.1.2012 23:14

Máte pravdu, i já jsem kdysi viděl u svých příbuzných dřevěné škopky se švestkami a bez poklopu. Dnes bych ale tento postup nedoporučoval.  Kvůli napadení šarkou se používají na kvas i skořejší a méně sladké odrůdy než pozdní Domácí švestky a durancie. Dnešní kvasy by takový postup nemusely ustát bez úhony.  A řekl bych taky, ač někteří nemusejí souhlasit, že nároky většiny konzumentů na jemnost slivovice v posledních desetiletích vzrostly.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
Paľo. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1739) - 136.146 (?), 31.1.2012 23:26

Videl som aj to, ako z 30 stromov Čačanskej ranej oberanej v auguste nenapálili nič- iba trochu kyslej vody. Kvalitnú slivovičku robia na kopaniciach hlavne z neskorých odrôd- z domácej slivky (chorvatka) alebo bielej slivky. V nížinách, ale už aj napr. na Horňácku, nahrádzajú netolerantné domáce slivky duranciami. Z tých ale zďaleka nie je taký aromatický destilát, ako z chorvatiek.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 206.78 (?), 1.2.2012 6:49

Děkuji za odpověď, pane Vysloužile, měl jsem na mysli, zda při zakládání kvasu a v průběhu kvašení nejsou ještě nějaké další detaily, které si každý páleničář nechává pro sebe. Přeji mnoho kvalitního destilátu.cheeky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 43.70 (?), 1.2.2012 15:48

Opravuji, ne páleničář ale pěstitel.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika