Kvas smrdí podobně jako ředidlo



host - 220.205 (?)
23.12.2012 21:22

Sacharidy, tedy "cukernaté látky" se skutečně za jistých okolností mohou změnit na aceton CH3COCH3 pomocí mikroorganismu Clostridium acetobutilicum, ovšem pouze při teplotě vyšší než-li 35 °C. Nicméně je třeba také dodat, že vzniká ethylacetát, jinak řečeno octan ethylnatý a také malé množství ethanolu. Myslím, že k těmto přeměnám sacharidů dochází jen zřídka a to jen v případě nešťastníků, kteří svůj kvas nechají v parném létě na přímém slunci. Ovšem aceton, který je dokonale mísitelný s vodou ultrazvukovou třepačkou nikdy neoddělíte, to byste byl v rozporu s Henryho zákonem (viz Google). slosar-petr@seznam.cz

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 39.70 (?), 10.1.2010 15:12

Dobrý den, existují "divoké kvasinky", která přeměňují "cukernaté látky" na aceton (... němci toho dokonce využívaly za války... používaly však zvláště "vyselektované"...). Chce to prostě dodržovat co největší čistotu a popřípadě použít zákvas s čistou kulturou  ... dají se sehnat za pár korun. Při destilaci (když je dobře vedena) by měla většina "acetonu" zůstat v odděleném "úkapu". Kdyby se "aceton" projevil i v destilátu, lze jej většinou oddělit např. tzv. "ultrazvukovou" třepačkou (alespoň když je ho menší množství).          Zdravím   Tonda.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 177.23 (?), 25.6.2011 15:18

doporučuji kvas malinko přisířit, " těkavé kyseliny" které vytváří acetonové aroma se vážou na síru a pokud budete kavs destilovat veškeré pachuti zůstanoutzv. v kotli

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.36 (?), 25.6.2011 18:29

Dík za informaci, i když jaksi trochu po sezóně (když porovnám data příspěvků)... já trochu zasiřuji při každém zakládání kvasu, nesmí se to ovšem přehnat, jinak jsou problémy při destilaci.  Tnd. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 121.38 (?), 16.12.2012 13:41

aceton se neomezene misi z vodou, tak bych chtel videt ten princip, jak by ultrazvuk tyto casti od sebe oddelil...laugh

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 220.205 (?), 23.12.2012 21:22

Sacharidy, tedy "cukernaté látky" se skutečně za jistých okolností mohou změnit na aceton CH3COCH3 pomocí mikroorganismu Clostridium acetobutilicum, ovšem pouze při teplotě vyšší než-li 35 °C. Nicméně je třeba také dodat, že vzniká ethylacetát, jinak řečeno octan ethylnatý a také malé množství ethanolu. Myslím, že k těmto přeměnám sacharidů dochází jen zřídka a to jen v případě nešťastníků, kteří svůj kvas nechají v parném létě na přímém slunci. Ovšem aceton, který je dokonale mísitelný s vodou ultrazvukovou třepačkou nikdy neoddělíte, to byste byl v rozporu s Henryho zákonem (viz Google). slosar-petr@seznam.cz

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 72.3 (?), 2.11.2013 19:42

Dobrý den. Přesně tohle se mi letos stalo u meruněk. Bečky jsem měl v garáži ve stínu. Po vypálení destilát stále smrdí odlakovačem nebo ganagonem. Při odvětrávaní provzdušňovacím kamínken zápach slábne. Může se pak ale takový destilát pít? Není to škodlivé?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 201.2 (?), 3.1.2016 17:05

Tak sa mi to tuto sezonu stalo tiez. Jeden sudok ok, dalsie dva citit acetonom. Pri prvom vypaleni (klasika, ziadna kolona...) 45 l davky musim vyhodit cca prvy 1l, to je zhruba 1/4 vypaleneho liehu (lebo to skutocne smrdi tak, ze by mali problem aj kamarati z mokrej stvrte).. Aceton je citit v sudoch z chladnejsej miestnosti (12-15 stupne). V kazdom sude su slivky z ineho stromu. Som zvedavy na posledne 3 sudky. Kyslikom to asi nebude, lebo do konca tam zapalka zhasla. A boli roky ked som palil aj neskor a aceton nebol.

Miso

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.160 (?), 3.8.2019 12:08

Asi mám podobný problém. Mač je cítit jako lepidlo na plastikové modely Lepí M. Jak jsem se dočtl na internetu, tak lepidlo je údajně čirý polystyren (krasten) rozpuštěný v etylacetátu. Takže v maču je asi etylacetát. Byly cítit všechny tři soudky, ale u jednoho se pach vytratil. Tak uvidím.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.160 (?), 3.8.2019 12:34

Jak jsem se dočtl na Wikipedii tak při reakci kyseliny octové a ethanolu vzniká ethylacetát a voda. Možná to chtělo zavčasu vypálit.

Kyselina octová

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 197.160 (?), 8.8.2019 20:59

Vypáleno. Po lepidle ani památky.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika