Destilacni pristroj z aukra



host - 251.7 (?)
16.6.2016 19:00

Dovolím si reagovat na složitost obsluhy. Při prvním a dosud jediném pokusu to kupodivu nebylo nijak složité, protože jsem neřešil přesnou lihovost výsledného produktu. Hrnec se prostě postaví na vařák, kohouty se uzavřou a pustí se do chladiče a do deflegmátoru voda na chlazení. Je to třeba do budoucna vhodně nastavit.

Chladiče toho destilačního přístroje mi přišli hned v úvodu podezřelé, po prvním pálení se mé podezření potvrdilo a do budoucna je vyřadím. Musím se jen naučit to nastavení regulace toku chladící kapaliny do deflegmátoru. NIcméně, při toku cca půl litru za dvě minuty mi vyšel výsledný destilát z 1D o síle 85 %.

Ještě se chystám do deflegmátoru nacpat měděný svinutý pásek jako reakční člen.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 251.7 (?), 16.6.2016 19:00

Dovolím si reagovat na složitost obsluhy. Při prvním a dosud jediném pokusu to kupodivu nebylo nijak složité, protože jsem neřešil přesnou lihovost výsledného produktu. Hrnec se prostě postaví na vařák, kohouty se uzavřou a pustí se do chladiče a do deflegmátoru voda na chlazení. Je to třeba do budoucna vhodně nastavit.

Chladiče toho destilačního přístroje mi přišli hned v úvodu podezřelé, po prvním pálení se mé podezření potvrdilo a do budoucna je vyřadím. Musím se jen naučit to nastavení regulace toku chladící kapaliny do deflegmátoru. NIcméně, při toku cca půl litru za dvě minuty mi vyšel výsledný destilát z 1D o síle 85 %.

Ještě se chystám do deflegmátoru nacpat měděný svinutý pásek jako reakční člen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.87 (?), 2.10.2016 11:53

Dobrý den.Nalákal mě nadpis diskutovaného tématu.Chtěl bych tedy nasměrovat diskusi a pozornost na zkušenosti s jednotlivými přístroji, které se v této době na Aukru nabízejí.Je jich velké množství.Zajímámají mě zkušenosti s objemem nádoby 30-50l.Porovnání ohřevu - plyn, elektrika,a jiné.Také mě hlavně zajímá jestli se kvas nepřipaluje, protože jsou to zdá se jednoplášťové nádoby bez mícháni.Nezdají se dvouplášťové-přez vodu.Také na fotografiích u elektického ohřevu jsou vyfoceny jen vytápěcí "spirály" samostatně a není vidět kde jsou zamontovány a jestli přijdou do styku s s kvasem napřímo.Protože se to kupuje na dobírku, hledám konkrétní poznatky abych nebyl překvapen.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika