Destilacni pristroj z aukra



host - 189.87 (?)
2.10.2016 11:53

Dobrý den.Nalákal mě nadpis diskutovaného tématu.Chtěl bych tedy nasměrovat diskusi a pozornost na zkušenosti s jednotlivými přístroji, které se v této době na Aukru nabízejí.Je jich velké množství.Zajímámají mě zkušenosti s objemem nádoby 30-50l.Porovnání ohřevu - plyn, elektrika,a jiné.Také mě hlavně zajímá jestli se kvas nepřipaluje, protože jsou to zdá se jednoplášťové nádoby bez mícháni.Nezdají se dvouplášťové-přez vodu.Také na fotografiích u elektického ohřevu jsou vyfoceny jen vytápěcí "spirály" samostatně a není vidět kde jsou zamontovány a jestli přijdou do styku s s kvasem napřímo.Protože se to kupuje na dobírku, hledám konkrétní poznatky abych nebyl překvapen.Děkuji

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Alkohol esence - vše pro domácí výrobu lihovin, piva i vína včetně kvasnic, aromat, filtrací, soudků.
   Předchozí příspěvky  |  1,  2,  3   
                     
host - 251.7 (?), 16.6.2016 19:00

Dovolím si reagovat na složitost obsluhy. Při prvním a dosud jediném pokusu to kupodivu nebylo nijak složité, protože jsem neřešil přesnou lihovost výsledného produktu. Hrnec se prostě postaví na vařák, kohouty se uzavřou a pustí se do chladiče a do deflegmátoru voda na chlazení. Je to třeba do budoucna vhodně nastavit.

Chladiče toho destilačního přístroje mi přišli hned v úvodu podezřelé, po prvním pálení se mé podezření potvrdilo a do budoucna je vyřadím. Musím se jen naučit to nastavení regulace toku chladící kapaliny do deflegmátoru. NIcméně, při toku cca půl litru za dvě minuty mi vyšel výsledný destilát z 1D o síle 85 %.

Ještě se chystám do deflegmátoru nacpat měděný svinutý pásek jako reakční člen.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 189.87 (?), 2.10.2016 11:53

Dobrý den.Nalákal mě nadpis diskutovaného tématu.Chtěl bych tedy nasměrovat diskusi a pozornost na zkušenosti s jednotlivými přístroji, které se v této době na Aukru nabízejí.Je jich velké množství.Zajímámají mě zkušenosti s objemem nádoby 30-50l.Porovnání ohřevu - plyn, elektrika,a jiné.Také mě hlavně zajímá jestli se kvas nepřipaluje, protože jsou to zdá se jednoplášťové nádoby bez mícháni.Nezdají se dvouplášťové-přez vodu.Také na fotografiích u elektického ohřevu jsou vyfoceny jen vytápěcí "spirály" samostatně a není vidět kde jsou zamontovány a jestli přijdou do styku s s kvasem napřímo.Protože se to kupuje na dobírku, hledám konkrétní poznatky abych nebyl překvapen.Děkuji

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Husqvarna 36. - zapalování17.4.2024
Ako očistiť zalakované časti?14.4.2024
Cesta z litého betonu13.4.2024
Motorova pila stihl 02813.4.2024
Kouří do místnosti12.4.2024
Ventilátor na krbová kamna12.4.2024
Další příspěvky > 
Informace o serveru | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika