Beránci a kastrace



Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?)
9.5.2014 8:06

Je opravdu ideální, jehněti zaškrtit šourek silným úvazkem z gumy (např.z duše jízdního kola),varlata se nevyvinou, pokud je foto reálné(časově),je tu možnost klasické kastrace.Jinak souhlas, u mladých kusů do stáří jednoho roku (pachově) vcelku bez problémů.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 228.59 (?), 5.8.2013 10:31, zobrazeno: 20904x

Dobrý den

Mám dva beránky na spásání a na podzim by jsem je chtěl dát na rošt a do klobásek.

Každý mi radí, že je mám nechat zavčasu kastrovat, tak chci znát váš názor.Prý by mi to masenko pak mohlo páchnout.Teď budou mít pátý měsíc.

Je to opravdu nutné?

Jako muži mi to přijde drastické :)

beroušci
beroušci
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 187.76 (?), 8.5.2014 14:40

Beránky kastruji nekrvavou cestou ve stáří dvou týdnů. V pěti měsících už bych to nedělal. Nechte je dožít s jejich chloubou. Až je budete porážet, tak IHNED po zabití jim uřízněte šourek i varlaty. Žlázy později vyčistěte a připravte do kuchyně. Jsou výborné smažené :-)  Maso ročních beránků určitě nepáchne.

Jara

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Jiříček - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (463) - 211.38 (?), 9.5.2014 8:06

Je opravdu ideální, jehněti zaškrtit šourek silným úvazkem z gumy (např.z duše jízdního kola),varlata se nevyvinou, pokud je foto reálné(časově),je tu možnost klasické kastrace.Jinak souhlas, u mladých kusů do stáří jednoho roku (pachově) vcelku bez problémů.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 25.151 (?), 3.4.2015 7:33

Zakoupil jsem kamerunského dvouletého berana. Po dovezení se okoukal a začal trkat jehničku se kterou byl samostatně a později i nás. Protože mám jehničky s mladým beranem, tak jsem jej porazil a maso naložil do česneku na guláš a na pečení. Zbytek šel do salámu. Velmi mne překvapilo, že guláš nebyl cítit skopovým, ani studený. Pečeně na zelenině a cibuli byla též výborná. Již tomu věřím, že kamerunky nejsou cítit skopovým pokud se odstraní lůj.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika