Převoz divočáka



host - 64.242 (?)
20.5.2012 21:19

v žádném případě ne papírovou krabici, mohl by se s Váma po pár minutách cesty prát o volant..stačí dvě zelené přepravky zdrátovat k sobě a dát na dno slámu nebo seno..při velkém vedru ho mlžit vodou ručním postřikovačem..divoké prase karbous je od přírody tvrďák a vydrží hodně..žádnou újmu za cestu neutrpí!!Jen u Vás cca po roce se stane pánem dvora, domu,lesů, luk a stránílaugh,s tím bych si dělal větší starost než přeprava selete

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
host - 64.22 (?), 20.5.2012 14:05, zobrazeno: 17298x

Dobrý den, za týden si pojedeme pro cca měsíčního divočáka. Jak a v čem je nejlépe ho převážet?Cesta trvá cca 2,5 hodiny, tak nechceme aby utrpěl nějaý šok a aby pro něj cesta byla schůdná. Děkuji

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 64.242 (?), 20.5.2012 21:19

v žádném případě ne papírovou krabici, mohl by se s Váma po pár minutách cesty prát o volant..stačí dvě zelené přepravky zdrátovat k sobě a dát na dno slámu nebo seno..při velkém vedru ho mlžit vodou ručním postřikovačem..divoké prase karbous je od přírody tvrďák a vydrží hodně..žádnou újmu za cestu neutrpí!!Jen u Vás cca po roce se stane pánem dvora, domu,lesů, luk a stránílaugh,s tím bych si dělal větší starost než přeprava selete

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 225.45 (?), 21.5.2012 11:38

zajdete do nejakeho kovsrotu treba se tam najde nakupni kosik ze supermarketu z toho se da udelat pevna klec kdyz se da na otevrenou stranu nejak deska z preklizky

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 169.89 (?), 21.5.2012 12:00

Já si koupil sele kolem 30kg na opekani. vezl ho domů v pytli v kombiku se sklopenymi zadními sedačkami. Uprostřed cesty se uzel na pytli rozvázal, na křižovatce jsme se přetahovali o řadící páku a nakonec sele zapadlo do prostoru nohou pro spolujezdce. Sele šlo na rožeň a já dva měsíce jezdil ve smrdícím autě, protože ta špina nešla ani vytřít, ani umýt... Tak potom jsem nebyl líný a bral si vozík se střechou.. jirka

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 105.226 (?), 1.2.2016 17:43

Na přepravu selat divočáků cca 20 kg používám přepravní klec na psy, železnou.Přehodím přez ní starou deku a není problém.Pokud hodláte prase použít k chovu, je třeba ho důkladně ochočit! Trvá to různě dlouho, podle povahy selete a podle Vaší odvahy.  :-) Někdy je to boj, někdy pohoda.Zpočátku je sele plaché a bojácné, později si začne dovolovat a zkoušet to na Vás.Já to řeším plácnutím přes rypák a opětovným pokusem o drbání.Je třeba se s ním denně zabývat, drbat a hladit.Já říkám hladit až do úplného vyhlazení. :-) K divočákům je potřeba občas chodit uklízet, takže je nutné aby se povedlo je maximálně ochočit! Mám je naučené na drbání, jakmile je podrbu na hřbetě, svalí se na bok a chtějí drbat na břiše.Né nadarmo se říká.Potřebuje to jako prase drbání. :-).

Ohrada musí být spočátku alespoň 2 metry vysoká, neboť čím mladší prase, tím vyšší ohradu přeskočí.Později v dospělosti postačí 1 metr vysoké hrazení, svařené z trubek(např.lešenářských)ale já má ohrady dřevěné a nemám problém.Důležité je dokonalé ochočení.Bachyně jsou krotší, kanci mají větší temperament a je s jejich "výchovou"víc práce.Samozřejmě nikdy nepodceňovat jejich sílu a možnou agresivitu v období narození selat.Přez zimu mám prasata normálně v chlívku jako obyčejná prasata.Jsou velice čistotná, v chlívku mají pelech v jednom rohu a do protilehlého chodí kálet.Jednou týdně vynesu lopatu trusu a přidám trochu slámy do které se zahrabou že je není ani vidět. 

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika