Ořešáky letos chřadnou?



host - 69.19 (?) 
17.5.2010 19:40, zobrazeno: 6077x
Zdá se mi to nebo ořešáky ve středních Čechách jsou letos na tom špatně? Většina stromů má málo listů, ty jsou malé. Zlepší se to s časem nebo jsou ty stromy opravdu nemocné? Například můj strom je do půlky ok a od půlky vypadá stejně špatně jako ostatní. To je divné ne?
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
host - 211.214 (?), 17.5.2010 21:55

Dobrý večer, bydlím na Nymbursku a letošní zima dala skutečně ořešákům zabrat. Většina dospělých ořešáků (kolem 30 až 40 let) vymrzla a letos vůbec neporoste...

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 69.19 (?), 24.5.2010 14:04
Omlouvám se, ale vůbec těmto věcem nerozumím, takže se zeptám jistě hloupě - ale když jeden rok některé větve namrznou, budou příští rok rodit nebo je s nimi konec a mám je na podzim ořezat? Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Zahradník - Zlatý Zahrádkář .Zlatý Zahrádkář. (509) - 48.26 (?), 24.5.2010 15:06

Nejlepší je odstranit větve, které odumřely vlivem velkéhop mrazu (neboly vymrzly).Strom si půstí nové výhony ze spících pupenů.L.D.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 69.19 (?), 26.5.2010 11:49
Pokud jsou větve mimo dosah - chytí se třeba příští rok nebo jsou prostě definitivně mrtvé?
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 69.19 (?), 18.6.2010 13:17
Prosím dejte mi vědět odpověď, zda se větve chytí. Díky.
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
zanpets - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (395) - 39.231 (?), 5.7.2010 23:35

ja mam jiny problem... ja jsem na oresaku letos nenasla ani jeden plod budouciho orechu... maze letos nekdo orechy... protoze liskove jich maji dost... loni jsem mela orechu plno a moc a to se rika ze bude tvrda zima, letos jsem nemasla nic, copak misto zimy bude leto... protoze kdybych nasla alespon jeden,,,ale nic.,

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
brunecova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (63) - 146.135 (?), 6.7.2010 2:49

Ořechy se řežou pouze v srpnu, kdy se rány lépe zacelují a strom ztratí nejméně mízy. Všechny uschlé větvě uřežte až do zdravého dřeva. Nezapomeňte řezné rány ošetřit. V době sucha občas řádně zalijte, vhodné je i teď pohnojit. Ořech bude pouštět nové výhony.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika