Kácení ořechu



   Předchozí příspěvky  |  1,  2   
         
Mr Bigggg - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (3241) - 173.17 (?) 
15.4.2016 15:57

Nevím, ořech sice patří mezi ovocné stromy, ale obvykle je to strom trochu větší a platívalo a možná ještě platí, že pokud jeho tloušťka (obvod kmene) v určité výšce je větší než 80 cm, tak je nutné povolení z obecního úřadu. 

                         Vladimír

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
            
host - 35.250 (?), 15.4.2016 16:29

V předchozím příspěvku je jasně řečeno a to správně, že žádné povolení na vlastní zahradě nepotřebujete. Otázka je, jak je Vaše zdraví ohrožováno nebo se jedná ospíše o to, že vám hnízdící ptáci znečistují novou zateplenou fasádu?Jo, zkrátka, kde jim to upadne, tam se to najde. jsou to zkrátka nevychovanci.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 78.117 (?), 18.4.2016 10:18

Ano, potvrzuji - je to tak ovocné stromy lze kácet bez povolení. Já mám/ měl na zahradě dub a smrk o ty jsem musel žádat. Smrk povolen- již poražen, dub nikoliv.
IanHorseman

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 206.163 (?), 6.6.2016 14:45

Dobrý den,

prosím také jsme loni pokáceli ořešáky, ale nějak "tápeme" s tím, jak se zbavit těch obrovských pařezů:(. Neměl by někdo účinnou radu? 

Děkuji moc

Eliška

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
vyslouzil - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (18311) - 92.38 (?), 6.6.2016 17:40

Myslíte vykopaných pařezů nebo pařezů v zemi?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
Petr Zehnálek - (35) - 58.232 (?), 6.6.2016 18:02

Naočkujte do nich hlívu ústřičnou. Sice je to pomalá likvidace, ale bohatě se vyplatí.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 136.242 (?), 6.6.2016 19:31

Je takový problém trochu ze stran odkopat hlínu, pařez od ní očistit a starším řetězem řetězovou pilou ze všech stran ho "rozpižlat"? Třeba i shora a i s pomocí sekery.
Dle mých zkušeností není!!!
Kdysi jsem při obnově sadu trhal stromy traktorem, ale díky stáří a lenosti jsem už od toho upustil. Byla to pak neskutečná dřina aby se pozemek zarovnal.
Hlíva se mi neosvědčila vůbec, nevím proč i když jsem ji zkoušel na nejrůznější druhy dřevin. Plodnice se objevily rok, dva a pak se vytratily.  Tak si tu hlívu občas raději koupím - je to levnější..
A zbytky pařezů uřezané zároveň s terénem nějaké větší známky rozkladu neukazaly. Ale třeba v tom byl problém, možná hlíva potřebuje nechat pařez trčet nad okolní terén. Ale to je pro mně neakceptovatelné!
*
S chemickou, "pyrotechnickou", likvidací, pařez navrtat, díry vyplnit oxydovadlem, palivem a nechat ho vnitřně vyhořet zkušenosti nemám.
*
Ale existují i zahradnické firmy a pařezové frézy...

Rafael.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 248.60 (?), 28.6.2016 13:42

Nejúčinnější je pařezová fréza. Té nevadí nějaký ten kamínek zarostlý ve dřevě (což je "mor" pro řetězovou pilu).

Další radou je seříznutí co nejníže k terénu a založení kompostu nad pařezem. Saprofyty osidlující kompost spolu s vyplavovaným dusíkem po čase rozloží i ten ořešákový pařez.

SfK

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 157.7 (?), 8.12.2016 9:18

V září 2011 jsem pokácel ořech. Pařez měl v průměru asi 90c, takže obvod v prsní výšce musel být min. 2 metry.. Okamžitě jsem pařez naočkoval hlívou ústřičnou a nahoru jsem naházel piliny a něco hlíny proti vysychání. První plodnice narostly až v r 2013 a to jenom tak trošku. 2014 a 2015 bylo tolik hlívy, že jsem musel rozdávat. Letos už skoro nic. Pařez je totálně narušený -stačí do něho kopnout a odpadávají kusy dřeva. Na jaře 2017 ho asi rýčem rozrýpu a nahážu do brázdy. Povolení ke kácení jsem vůbec neřešil Každého takového otrapu bych poslal do řiti, nehledě na to, že jsem hned vedle vysadil nový ořech.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?8:04
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika