Připojit reakci
Text příspěvku, ke kterému připojujete reakci:

Dobrý den,

máme na zahradě asi 11 let starý ořešák s průměrem kmenu asi 15-20cm. Před dvěmi roky (v srpnu 2009) jsme mu uřízli asi 5cm silnou větev. Dnes už se řez skoro celý zavalil. Problém je, že ze zbylé úzké štěrbiny, která ještě zůstává, vytéká hnědá tekutina. Vím, že se jedná o začínající vyhnivání stromu, tak jsem píchat do štěrbiny a v jednom místě jsem drát zastrčil snad 8cm. Potřeboval bych poradit, co nyní dělat. Uvažoval jsem vyříznout vytvořený zával a odstranit vzniklou hnilobu, ta ale asi může sahat hluboko do kmenu? Pak ovšem nevím, co dál. Dutina by měla asi větrat, ale u tak mladého stromu a při tak malém řezu se pravděpodobně dutina za nějakou dobu opět zatáhne a uzavře, což nevím jestli je dobře. Prosím o radu.

Text příspěvku:*
Při psaní textu neukončujte jednotlivé řádky, text se v odstavci zalamuje automaticky.
Obrázek:
Vybrat soubor:
Název:
Popis:
Vkládat lze pouze obrázky typu JPEG a PNG. Maximální rozlišení obrázku je 12 megapixelů (4920x3218 obrazových bodů). Maximální možná velikost obrázku je 10 MB.
Kontrolní řetězec:*Sečtěte prosím číslo 16 a číslo 15.
Výsledek vložte do následujícího políčka:
* Bez vyplnění políček zvýrazněných tučným písmem nebude možné formulář odeslat.
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika