Nekvetou mi orchideje



heroman63 - (3) - 216.7 (?)
4.5.2010 20:16
Názvy neznám, jsou to obvyklé typy v květimářství. Teploty jsou normální v rodinném domku. Okolo 20ti stupňů.
Bez názvu
Bez názvu
Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
Stránky: 1,  2,  3   
heroman63 - (3) - 216.7 (?), 4.5.2010 18:48, zobrazeno: 64028x
Potřeboval bych poradit, jak donutit ke kvetení naše orchideje. Viditelně nestrádají. Přirůstají nové listy, ale po odkvětu už nic! Sem tam hnojíme. Se zálivkou jsme opatrní. Jsou umístěny na kuchyňském okně, směr severo-západ. Pod oknem je dřez.Máme je asi 2 roky. Letos jsem je přesadil. Slyšel jsem, že potřebují průhledný květináč, tak ho mají. Někdo radil dát pod ně jablko. Výpary z něj podpoří květ. NIC! Poraďte, díky.
Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 4.5.2010 19:01

Nejpodstatnější je uvést JAKÉ orchideje máte, jaké mají podmínky - teplota ve dne, v noci, v létě, v zimě. Pak může někdo poradit.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
heroman63 - (3) - 216.7 (?), 4.5.2010 20:16
Názvy neznám, jsou to obvyklé typy v květimářství. Teploty jsou normální v rodinném domku. Okolo 20ti stupňů.
Bez názvu
Bez názvu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6491) - 147.108 (?), 4.5.2010 21:18

Jedna je Dendrobium, druhá Phalaenopsis. Jejich pěstování je tu několikrát popisováno. Pěstování obou se v průběhu roku liší.Použijte vyhledávání.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 227.141 (?), 6.5.2010 19:25

dendrobium je chladnomilná, od maja do septembra by mala byt vonku, nie na priamom slnku aj v noci. letnenie jej velmi prospieva na dalšie kvitnutie.Phala je teplomilná.Ked nechce začat kvitnut, treba ju dat do chladu a tmy aspon na jeden týžden.Ked sa vráti do tepla, obyčajne vždy sa spametá.Kvitnúce orchidee nesmú byt v blizkosti ovocia, inak im rýchlo opadajú kvety.dúfam, že som aspon trošku pomohla.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 227.141 (?), 6.5.2010 19:39

Pridávam ešte malý dodatok.Dendrobium nobile je chladnomilná a dendrobium phalaenopsis je teplomilná. Podla fotky tipujem, že mate dendrob.falu. Tá sa pestuje tak isto ako phalaenopsisy.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
host - 31.159 (?), 21.5.2010 22:55

Mám jen zkušenosti z phalaenopsis, to je ta orchidej s dlouhými listy, jednou týdně je postavím do misky a proleju je odstátou vodou, pozor,aby se voda nedostala do středu listů-když tak rychle vysušit, jinak uhnije.Jednou za 14 dní hnojím Pražským hnojivem na květoucí rostliny, na 2 l vody dám malou zarovnanou lžičku hnojiva.Nemají rády přímé slunce, ale milují rosení. Tak 3 krát do týdne porosím listy, ale ne květy.Ale opět pozor, aby se voda nedostala do středu! A ten dlouhý stonek, který máte u listů bych zkrátila za druhým očkem.Hlavně buďte trpělivý, určitě začne kvést.Určitě se mi budete smát, ale mám doma 16 orchidejí a vždy je pochválím a mluvím s nimi.Ony se mi odvděčí nádhernými květy, snad se mi podaří umístit nějaké fotky.Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 12.10.2010 1:01

Dendrobium vypada zdrave, ale nekvete neb nema dost svetla.  To je vetsinou duvod. Na jizni okno, hlavne v zime potrebuje hodne svetla.  Neni to 'nobile' jak nekdo naznacil. Abych vysvetlila ja pestuji orchideje asi deset let a mam jich mozna 200+.  

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 230.216 (?), 12.10.2010 1:34

Jeste jsem chtela dodat ze mit misky pod kvetinacem neni dobra vec Orchidy potrebuji rychle odkapat vodu -- je lepcejsi je kdyz je date na misky kde maji kaminky tak aby nesedely ve vode ale meli vlkost a vzduch. Nevim, jestli to vysvetluji dobre. Pokud budou sedet ve vode zacnou koreny hnit. Dalsi moznost, povesit je, ale to doma asi nejde.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 114.37 (?), 12.10.2010 13:31

Dobrý den, phal praskají podálně listy - uprostřed listu.znamená to, že málo zalévám, jak jsem někde četla? alena

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů24.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů23.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika