Co je tohle za orchideje?



marketka1988 - (4) - 49.12 (?) 
25.10.2010 18:47, zobrazeno: 5558x
Dobrý den! Mohli byste mi prosím poradit co je toto za orchideje? O první jsem si myslela, že je to miltoniopsis, (přestože na lítečku bylo napsáno miltonia), ale pak jsem v jedné knize našla, že by to teoreticky měl být nějaký hybrid mezi miltoniou a miltoniopsisem. Druhá měla na lístečku napsáno dendrobium nobile (takže teoreticky chladnomilná), ale podobnou fotografii jsem našla na internetu, že je opět hybrid, takže prý podmínky nejsou tak náročné. Ptám se hlavně kvůli tomu, že nevím, jestli jsou chladnomilné, nebo snesou teploty vyšší (kolem 20) Děkuji za každou radu :-) Markéta
miltoniopsis?
miltoniopsis?
miltoniopsis 2
miltoniopsis 2
dendrobium nobile ?
dendrobium nobile ?
dendrobium nobile 2
dendrobium nobile 2
Adresa příspěvku
Připojit reakci   
stavba, energie, topení, paliva, voda a odpady, sítě, interiér a dílna
   
Jiří Janča - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1578) - 120.247 (?), 25.10.2010 22:12

Na prvních dvou fotkách je hybridní miltonie - "maceškokvětá" - chladnomilná, což hlavně v létě dělá u nás problémy.

Druhá je skutečně hybrid vycházející z Dendrobium nobile - v době růstu teplo a hodně vody, ale mezi zálivkou musí kořeny oschnout, po dokončení růstu sucho a chladno, jinak nekvete.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
marketka1988 - (4) - 116.205 (?), 26.10.2010 9:48
Děkuji :-) Snad se mi podaří je udržet při životě a přimět, aby znovu kvetly :-)
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika