Zahr. arch. navrhl velký záhon trav. Jak bude vypadat?



Stránky: 1,  2,  3   
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 120.197 (?) 
17.3.2010 12:18, zobrazeno: 24321x

Zahr. architekt nám před dům navrhl velký záhon trav, cca 10 x 6 m, převážně nízké trávy (kostřava sivá), do toho jen 2 jehličnany a 1 magnólii. Záhon by měl být od plotu až k chodníku kolem domu, ani kousek trávníku. Nemá někdo zkušenosti s tím jak takový velký záhon vypadá, popř. fotku? Já zatím viděla jen menší okrasné záhony s 3 - 5 travami a to se mi moc líbí, ale neumím si představit takovéto pole. Prý je něco podobného v Botanické zahradě a arboretu Mendelovy univerzity v Brně, někde pod skupinkou bříz..., nebyl jste tam náhodou někdo a neviděl to? Nevím, jestli to mám architektorovi odsouhlasit nebo ne, bojím se jak to bude vypadat. Díky za rady, Eva.

Adresa příspěvku
Připojit reakci   
   
host - 49.39 (?), 17.3.2010 12:24

Dovedu si to představit; myslím, že pan architekt ví, co dělá. Bude asi delší dobu trvat, než magnólie a jehličnany "zdominantní", ale nebál bych se toho.

Záleží na okolí, na tom, jak vypadá dům..., co je na ostatních částech zahrady...

Píšete "převážně nízké trávy (kostřava sivá)" - takže pouze kostřava nanebo i další trávy; bude to plocha rovná nebo zvněná; budou tam třeba nějaké velké kameny???

Zkuste oskenovat tento kousek projektu a dejte to sem na posouzení.

Josef.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PP. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (6512) - 70.100 (?), 17.3.2010 12:33

To by me zajimalo, jak se to bude posuzovat.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 120.197 (?), 17.3.2010 13:04

Návrh v rukou zatím nemám, udělá ho až podle toho jak se rozhodnu. Přikládám foto našeho domu, je to novostavba, zahrada je zatím jenom zatravněná, modře je označeno území, které by mělo být celé zatravněné okrasnými travami. A uměleckou kresbou jsem vyznačila i umístění magnólie. Ten modrý poklop na zemi, to je vstup do jímky, právě proto se sem muselo vymyslet něco, co nemá hluboko kořeny. Dále do zahrady nebude vidět, protože na plotě v úrovni domu bude plazivé psí víno, na podzim s vínovým odstínem. Popelnice si nevšímejte:-) U cesty bude ještě nízký plot z klinkrovek. Díky, Eva.

ohraničení záhonu
ohraničení záhonu
zepředu
zepředu
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 255.14 (?), 17.3.2010 13:05
...ťažko sa to bude posudzovať, no napriek tomu som zvedavá na ten návrh, prosím šupnite to sem... neviem si to ani len predstaviť... kostrava sivá je pekná len 3-4 roky potom už nie je tak vyfarbená a rozpadá sa, nedrží tvar a treba ju rozsadiť... zdá sa mi to celkom odvážna kombinácia a do času...
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.14 (?), 17.3.2010 13:12
a orientácia...? myslím svetové strany
Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
host - 180.2 (?), 17.3.2010 13:12

Dobrý den. Udělejte to prosím jak píše pan Josef. Naskenujte to a dejte sem. Trochu mě zarazilo to, že není možnost záhon obejít, ale je nutné to nejdřív vidět. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 120.197 (?), 17.3.2010 13:19

Jakmile budu mít návrh osázení k dispozici, vložím to sem. Jinak vchod je východně, takže ten roh je jihovýchod. Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
host - 180.2 (?), 17.3.2010 13:25

Dobrý den. Řekl bych paní Evo, že to je zcela bez problémů. Už jsem si prohlédl ten Váš obrázek místa a řešení zahradníka by mělo být prima. Do zahrady je spolehlivý přístup a použití rostlin na slabou vrstvu půdy odpovídající. Ale pro zajímavost ještě zkuste ten půdorys. Ale pokud má projekt zpracovaný na počítači, tak je možné zaslat i 3D animaci tohoto místa. Stanislaw

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
evka.bendova - Bronzový Zahrádkář .Bronzový Zahrádkář. (58) - 120.197 (?), 17.3.2010 13:44

Dobrý den pane Stanislawe, bohužel opravdu nic nemám, byl tu minulý týden a toto teprve navrhl ústně, projekt má dodat až někdy v květnu, má toho prý moc. Také bych raději už pomalu sázela, aby se to lépe chytlo, takhle budu muset počkat skoro až do léta a zalévat a zalévat. Realizovat si to budu sama, protože se mi ten projektant zrovna stěhuje:-(Ale mě to baví, tak se těším.

Pane Stanislawe, všimla jsem si tady na těch diskusích, že ze hodně orientujete, tipla bych vás také na nějakého zahr. architekta a proto Vás ještě jednou prosím o váš názor na suchá jezírka. I to mi totiž do projektu nabídl, ale já vlastně ani nevím, jak takové jezírko vypadá a je-li to nákladná záležitost a vůbec, jestli si ho jsem schopna vybudovat sama. Na netu jsem našla jenom s vodou. Jeho představa byla, že hned za tím plotem, který je u domu, pod tím oknem za brankou, se potáhne podlouhlé vybagrované jezírko, vysypané štěrkem a uvnitř 1-3 velké balvany. Přes něj by vedla lávka z terasy k zahradní pergole.  Nemáte prosím nějaký obrázek jak vypadá suché jezírko? Děkuji, Eva

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2,  3   
zahrada.cz
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika