Okrasná tráva - střihání na podzim?



lubosvalenta - (1) - 166.25 (?)
27.10.2008 22:13

Dobrý den. Tak jak píšete není jednoduché určit o co jde.Nejlepší by byla fotka.Nebude-li jakákoliv tráva zajištěna vláhou, tak padne k zemi každá.Já bych řekl, že je to Spartina.Ale ať je to ta či jíná nedávejte na rady střhát trávy na zimu! V žádném případě nedoporučuji! Odstřižené klasy jsou duté a když se do nich dostane voda je téměř konec.Jinak mohou být ve vlhku a nic se jim nestane.Ke každé vyšší trávě nebojím se napsat přikazuji dát nějaký pevný kůl, trubku a klasy k ní zajistit, aby sněžení klasy nestáhnulo na zem.Každá tráva je v zimě dekorativní a bylo by škodou si ji nevychutnávat.A pro ostatní prosím neříkejte, že miskanthus sinensis tedy,,Strictus, nebo, Zebrina jsou plevel.Nakonec trávu odstřihněte upně na zemi jakmile uvidíte, že se nové klasy dobejvají na povrch.Zdravím všechny milovníky okrasných travin.Připomínku napsal Valenta, Česká Lípa.

Umístění příspěvku v diskuzi
Připojit reakci

Stránky: 1,  2   
PetraS. - (3) - 208.101 (?), 28.9.2008 11:51, zobrazeno: 33962x

Dobrý den, letos jsem zdědila velikou zahradu, kde už byla zasazená nějaká okrasná tráva :o),pro mě, jakožto absolutního zahradního laika-druh neznámý.

Je přes 2 m vysoká a mám s ní jeden problém, letos už koncem léta začala vypadat prostě nepěkně, či jak to napsat.Typovala bych to na nějaký bambus,nebo rákos,možná Ozdobnice protože stonky jsou duté, ty začaly polehávat, myslela jsem si, že to bylo po kroupách, co leželo na zemi jsem odstranila, ale začaly lehat další a další.Tráva kvete, ale je řídká, mám ji v bezprostřední blízkosti jezírka, takže stvoly leží skoro nad hladinou, co s tím teď na podzim? Mám ji raději ostříhat, nebo zlikvidovat, nebo svázat, ať nepoléhává po zemi a sestřihnout až na jaře?Děkuji předem za rady a omluvte mou zřejmě nepřesnou terminologii,40 let jsem bydlela v paneláku a teď bum... zahrada, jako bejk, často si zatím nevím rady.

Adresa příspěvku
Připojit reakci
   
Chalupář - Stříbrný Zahrádkář .Stříbrný Zahrádkář. (303) - 117.13 (?), 28.9.2008 13:02

Jestli to je Miscanthus sinensis - ozdobnice čínská, je poměrně jedno, co s tím provedete, je to plevel. Já ji na zimu seřezávám tak 30 cm od země, ať je to druh s podélně nebo příčně pruhovanými listy (Zebrinus).

Svazování a přisypávání mulče, chvojí atd. ke kořenům se doporučuje u choulostivějších travin, např. Cortaderia, ty zatím nemám.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
PetraS. - (3) - 208.101 (?), 28.9.2008 17:42

Děkuji za odpověď, podle názvu je to přesně ona.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
         
Daniela. - Diamantový Zahrádkář .Diamantový Zahrádkář. (1262) - 204.208 (?), 28.9.2008 19:58

Já ji na zimu svážu a nechávám ji tak až do jara.  Zdravím - Daniela.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
            
host - 255.95 (?), 28.9.2008 20:02

Trávy se stříhají až na jaře. Já taky svazuji.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
               
host - 176.57 (?), 2.10.2008 0:23

Nezlobte se na mne, ale Miscanthus sinensis, který si koncem léta lehá a je "řídký" neznám (a že jich mám několik desítek kultivarů).

Na zimu s nimi nedělám nic, líbí se mi, jak šustí ve větru.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                  
PetraS. - (3) - 208.101 (?), 2.10.2008 22:09

To bude možná tím, že budete nepochybně lepší zahrádkář, než-li jsem já. Loni byla taky krásná až do zimy, nijak nebyla zazimována a na jaře seříznutá, ale to jsem se o zahradu ještě nestarala já, že :o) Nakonec jsem ještě zjistila, že náš pes si v ní hrozně rád hraje na honičku, takže ai tak.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
                     
host - 176.57 (?), 3.10.2008 0:57

Můj příspěvek neměl vyznít jako hodnocení zahrádkářských schopností, fakt.

Spíš jako zapochybování, zda je jméno trávy skutečně správně určené, ptž opravdu popisem na M.sinensis nesedí...

Nemáte fotku?

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
   
lubosvalenta - (1) - 166.25 (?), 27.10.2008 22:13

Dobrý den. Tak jak píšete není jednoduché určit o co jde.Nejlepší by byla fotka.Nebude-li jakákoliv tráva zajištěna vláhou, tak padne k zemi každá.Já bych řekl, že je to Spartina.Ale ať je to ta či jíná nedávejte na rady střhát trávy na zimu! V žádném případě nedoporučuji! Odstřižené klasy jsou duté a když se do nich dostane voda je téměř konec.Jinak mohou být ve vlhku a nic se jim nestane.Ke každé vyšší trávě nebojím se napsat přikazuji dát nějaký pevný kůl, trubku a klasy k ní zajistit, aby sněžení klasy nestáhnulo na zem.Každá tráva je v zimě dekorativní a bylo by škodou si ji nevychutnávat.A pro ostatní prosím neříkejte, že miskanthus sinensis tedy,,Strictus, nebo, Zebrina jsou plevel.Nakonec trávu odstřihněte upně na zemi jakmile uvidíte, že se nové klasy dobejvají na povrch.Zdravím všechny milovníky okrasných travin.Připomínku napsal Valenta, Česká Lípa.

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
      
host - 208.154 (?), 4.11.2008 16:43

Dobrý den. Já jsem Ozdobnici kdysi zasadila do rohu zahrady. Teď je mi to moc líto, není tam moc vidět, chtěla bych ji přesadit před dům - myslíte, že je k tomu teď na podzim vhodná doba, nebo by to bylo lepší na jaře? Děkuji mockrát za každou radu. S pozdravem Stáňa

Předchozí příspěvek | adresa příspěvku
Připojit reakci
Pokračování této diskuze (další příspěvky)  |  1,  2   
zahrada.cz
DŮMACHALUPA.cz
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?30.4.2024
Úprava vody magnetickým polem29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?29.4.2024
Po zateplení domu problém s hlodavci na půdě -> jak jim zamezit lézt mezi polystyrenem a hrubou?28.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Nářadí pro průklest vysokých stromů25.4.2024
Další příspěvky > 
O nás | Reklama | Podmínky užívání | Kontakty
(c) Lupo Media s.r.o. 2001 - 2024
DŮMACHALUPA.cz
statistika